Новий закон про мову в інфографіці: стисло про все, що варто знати

"Йод" підготував інфографіку з найважливішими пунктами того, про що йдеться у новому мовному законі, що покликаний захищати українську на державному рівні.

Нагадаємо, Верховна рада, через 2 місяці обговорень, ухвалила історичний закон. За нього проголосували 278 народних обранців. Він передбачає ствердження української як єдиної і головної у громадських місцях, державному секторі, ЗМІ, книговидавництві, кіно, театрі, освіті, медицині.

Нормами закону передбачено, що кожен громадянин України зобов'язаний знати українську мову. Якщо через територіальні чи інші обставини можливості її вивчити не було змоги, держава організовує спеціальні курси української, щоб людина змогла підготуватися та довести знання державної мови.

Покарання

Через три роки почне діяти норма про штрафи за порушення закону:

- порушення в держорганах, в судах, на комунальних підприємствах тощо - штраф для посадових осіб від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-порушення в освіті, науці, культурі, книговиданні, публічних заходах, у рекламі тощо - штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів;

- недотримання мовних норм на телебаченні і радіо - штраф від 500 до 600 неоподатковуваних мінімумів;

- недотримання мовних норм в друкованих ЗМІ - штраф від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів.

- Спроби встановлення в Україні офіційного багатомовності будуть визнаватися "діями, які провокують мовний розкол, міжетнічне протистояння і ворожнечу".

Публічна образа української мови буде вважатися діянням, аналогічним нарузі над державними символами України (прапор, герб, гімн). За нього передбачена кримінальна відповідальність - позбавлення волі до трьох років. 

Матерiали по темi
Зеленський прокоментував ухвалення закону про мову

✌✌✌

Відсьорбни скоріш 100 грам – і біжи у Телеграм!

Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту