Новорічні обіцянки: як їх робити, щоб вони здійснювалися, незважаючи на наші лінощі (поради психолога)

Кожного 31 грудня багато хто з нас обіцяє собі почати нове життя у наступному році: кинути палити, більше ходити у спортзал, поменше їсти та пити. Знайомо?

Мені теж. І чомусь 31 грудня здається, що проблем виконати це немає. Але вже 1 січня розумієш, що це якась кара небес. Непідйомне завдання. 

Що ж робити? Відповіді на такі питання мають знати психологи, подумала я і пішла на сайт Psychologytoday. І не помилилася. 

Переклала для себе та вас колонку Тейхоу Смит, доктора філософії, яка викладає психологію в університеті Пеппердін.

Новорічні обіцянки та любов до себе

Стародавні вавилоняни розпочали традицію новорічних обіцянок близько 4000 років тому. Вони давали обіцянки своїм богам. 

Коли імператор Стародавнього Риму Нума Помпілій збільшив кількість місяців на два - Ianuarius (січень) та Februarius (лютий) на честь богів Януса та Феба, то початок нового року (153 року до н. е.) перенесли на 1 січня.

І навіть коли у 46 році до нашої ери Юлій Цезар реформував календар (згодом отримав назву юліанський), то 1 січня залишили початком року. У цей день римляни приносили жертви Янусу й проводили масштабні заходи, вважаючи перший день року сприятливим. 

Пізніше християни прийняли практику новорічних обіцянок, щоб розмірковувати про минулі помилки та обіцяти робити краще в майбутньому.

Сучасна практика новорічних планів, як правило, не пов'язана з релігійними віруваннями. Скоріше це день для роздумів про те, що хотілося б змінити на краще у житті. 

По суті обіцянки вимагають від нас самоосмислення того, які саме зміни нам потрібно зробити, щоб покращити життя. Іноді такий вид саморефлексії може бути складним. Він вимагає від нас бути чесним перед собою та робити самооцінки. Це боляче.

Практика новорічних обіцянок

Складання переліку бажаних змін на наступний рік не вимагає від нас жахливих відчуттів. Ми можемо роздумувати над своїми потребами із співчуттям та любов’ю.

Бо скоріше ми будемо дотримуватися рішень, що прийняті з любов’ю та піклуванням, ніж обіцянок, які даємо собі, виходячи з провини чи сорому.

Почніть з любові

Створіть список характеристик та рис, які ви любите у собі. Якщо ви не можете придумати щось, то поставтесь до цього простіше. Що люблять інші у вас? Які ваші сильні сторони? У чому ти хороший?

Визначте цінності

Зі своїм списком сильних сторін шукайте категорії, які представляють ваші цінності. Наприклад, якщо ви помітили сильні сторони, такі як "хороший друг", "хороший слухач", "допомагати іншим", основна цінність, ймовірно, пов'язана з добротою і співчуттям.

Перетворіть цінності на дію

Сформулюйте свої обіцянки навколо ваших цінностей. 

Зосереджуючись на цінностях, що випливають із ваших сильних сторін, ви можете краще оцінити позитивний вплив, який вони матимуть на вас та інших.

Наприклад, якщо доброта і співчуття - це ваша цінність, то вашою новорічною обіцянкою має бути щось, що наблизить вас до життя з цією цінністю ще більше. Наприклад, пообіцяйте собі більше допомагати друзям і бути волонтером. І тоді це буде працювати само по собі, без ваших зусиль.

Ми переймаємося через наші дні, часто забуваючи, що ці години, тижні та місяці - це те, з чого складає наше життя. Не поспішайте. Виховуйте себе і зверніть увагу на те, що має найбільше значення у вашому житті. Щоб вам не приносило радість - знаходьте для цього час. Турбота про себе та любов до себе - це гідне рішення саме по собі.

Юлія Волошина
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту