Нью-Йорк оголосив надзвичайний стан через кір – нещеплених суворо оштрафують

З початку року вірус у США підхопили 465 людей – це у 51 раз менше, ніж в Україні.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо оголосив у місті надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я. Причина - високий рівень захворюваності на кір. Тепер кожен, хто не має щеплення, зобов'язаний його зробити. Тих, хто відмовиться, оштрафують на 1000 доларів.

Епіцентром розповсюдження небезпечного вірусу є Бруклін, зокрема його район Вільямсберг, де мешкає велика кількість ультраортодоксальних єврейських громадах. Раніше, упродовж кількох місяців, міська влада проводила серед них багато заходів для профілактики кору, роз'яснювальні бесіди, роздавала літературу та плакати про небезпечне захворювання, забороняла нещепленим дітям відвідувати школи, однак видимих результатів це не принесло. Батьки продовжують відмовлятися від щеплень та активно підтримують антивакцинальний рух.

Тепер мер де Блазіо вмовляння припиняє та переходить до більш рішучих заходів. У разі, якщо навіть штрафи не матимуть ефекту, погрожує тимчасово закривати навчальні заклади.

Нині у Нью-Йорку зареєстровано 285 випадків захворювання на кір, починаючи з осені минулого року. 21 людину госпіталізували, 5 із них – до відділення інтенсивної терапії.

Усього в країні з початку 2019 року зафіксовано 465 випадків кору, 78 нових випадків – за минулий тиждень. Половина випадків припадає на Нью-Йорк.

Нагадаємо, що в Україні лише за перші два місяці 2019 року було інфіковано 24 042 осіб. Ми попереду всієї планети за темпами поширення кору.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту