Один "собачий" рік не дорівнює семи "людським", - вчені

Фото: Unsplash by Hannah Lim
Виявили це завдяки дослідженню ДНК лабрадорів.

Цей світ не буде колишнім.😃

Вчені Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго провели нове дослідження та виявили, що один рік життя собаки не еквівалентний семи людським рокам, пише The Guardian, посилаючись на журнал Cell Systems

Під час свого експерименту спеціалісти розглянули ДНК 100 лабрадорів. Такий аналіз дозволяє припустити, що цуценята старіють набагато швидше, ніж старші собаки. Наприклад, однорічному цуценяті насправді близько 30 людських років. В голові не вкладається, але факт.

Для дослідження вчені аналізували, як молекули метильних груп накопичувалися в певних областях людського геному з плином часу, і порівняли їх з тим, як вони накопичувалися в подібних областях у геномі собаки. У геномі собак спостерігається швидше накопичення метильних груп, ніж у людей, протягом першого року життя. У цей період собаки старіють набагато швидше. Однак, з часом швидкість старіння у собак, порівнюючи з людьми, сповільнюється. 4 роки в житті собаки еквівалентні 54 людським, а 14 років - близько 70-ти людським. 

Зараз команда вчених планує повторити дії з іншими породами собак. 

"Якщо ми подумаємо про старіння з точки зору віку наших клітин, ця нова стаття дійсно корисна для зіставлення років людини і собаки", - сказала професорка Люсі Ашер, експертка у сфері собачого статевого дозрівання в Ньюкаслському університеті, яка не брала участі в дослідженні.

Матерiали по темi
Вчені виявили, що у собак теж бувають "підліткові зриви"
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту