Одкровення творців нацвідбору: MARUV на конкурс узяли ті, хто потім її кинув

На каналі СТБ, який четвертий рік поспіль виробляє українське "Євробачення", розповіли, як відбувається відбір артистів, до чого тут гастролі в Росії, навіщо на сцені влаштовували "перевірку на патріотизм" і чи повернуть гроші глядачам за SMS.

Скандал з MARUV, яку спочатку визнали переможницею нацвідбору Євробачення, а згодом по суті "дискваліфікували", набирає оберти. Нарешті "до мікрофону" підійшли ті, хто створював телепроект, - канал СТБ.

На їх офіційному сайті опубліковані відповіді на найбільш гострі питання щодо конкурсу. Ось найцікавіші:

Як відбувається відбір артистів у прямі ефіри?

СТБ протягом першого етапу відбору (позаефірного) приймає від артистів заявки на участь та перевіряє пісні, але не має права самостійно вирішувати, хто саме проходить у прямі ефіри. Через кілька днів після завершення першого етапу ми призначаємо зустріч, під час якої надаємо НСТУ кращу вибірку заявлених пісень.

Цей список, зазвичай, перевищує необхідну кількість. Колеги передивляються і затверджують тих артистів, хто проходять у другий етап (прямі ефіри Національного відбору). Також НСТУ затверджує список членів журі.

Як у відборі опинилася MARUV?

Цього року ми отримали 860 пісень. З них був сформований пріоритетний список, з якого і були обрані 16 півфіналістів. Коли напередодні жеребкування з’ясувалося, що TAYANNA відмовляється від участі у відборі, нам довелося терміново узгоджувати заміну. Кандидатуру MARUV напередодні жеребкування також погодив представник НСТУ…

Від редакції: Отже, MARUV на конкурс узяли ті, хто потім її кинув! Як же це по-нашому!

Чи є у Правилах пункт про гастролі у РФ?

Ні, у Правилах немає жодного пункту, який стосується громадянської позиції учасника відбору, його гастролей у РФ, професійних або родинних зв’язків. За 4 роки необхідність внесення такого пункту не ставилася. Цьогорічні обговорення наглядно демонструють, що у нас є серйозний запит стосовно того, який артист може чи не може представляти Україну на міжнародному конкурсі Євробачення. Так, це питання потребує врегулювання, аби не допустити подібних дискусій під час майбутніх Нацвідборів.

Навіщо артистам влаштували на сцені "перевірку на патріотизм"?!

Протягом чотирьох років, які ми проводимо Нацвідбір, команда СТБ отримує прямо протилежні коментарі на одну й ту саму ситуацію. Не задаєш якесь питання – «чому ви не спитали?», задаєш – «нащо ви таке питаєте?».

На цій сцені учасникам ставлять всі питання, які хвилюють українську аудиторію. Навіть найгостріші і незручні. Саме за чесність ці 4 роки глядачі і поважають Нацвідбір. Обираючи свого представника, ми не маємо права закривати очі на гучні обговорення у соціальних мережах та заяви самих артистів. Мова не про перевірку на патріотизм, а про реакцію на запит громадськості.

Хто тепер поїде на Євробачення?

Це залежить виключно від рішення Суспільного мовника (НСТУ).

Хто поверне глядачам гроші за відправлені SMS?

Телеканал СТБ готовий підрахувати кошти, витрачені у фіналі глядачами на SMS-голосування та направити їх на благодійність.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту