Old but Gold, або Як ми всім фейсбуком постаріли

Наш автор, блогер, сценарист та режисер Ольга Гдуля випробувала на власній шкірі (в прямому сенсі!) додаток FaceApp – і не втрималася від написання авторської колонки на хайпову тему соцмереж.

Мобільний додаток FaceApp створив "машину часу" - новий фільтр для редагування фото, який робить людину на 30 років старше. Мережа вибухнула гігабайтами світлин зі зморшками, пігментацією та сивими бородами. Чому ми так повелися на цю гру та чим ці забавки небезпечні для наших даних?

По-перше, я мушу визнати – фільтри зроблені напрочуд якісно. Саме це, на мою думку, зіграло вирішальну роль – дивишся на оброблене селфі й віриш, що саме такий вигляд матимеш у майбутньому. Пам’ятаю, декілька років тому було щось подібне, але тоді зморшки були надто карикатурними, несправжніми. Тепер же розробники доклали значних зусиль - і результат, як то кажуть, "наліцо" ?.

Автор колонки - Ольга Гдуля в "наш час".
Ось так за версією FaceApp Ольга буде выглядати років через 30.

Чому взагалі такі додатки популярні, чому людям цікаво змінювати зовнішність, вік, стать? Я вважаю, бо це весело. Цікаво подивитися, яким би ти був з іншим кольором волосся, чоловічими або жіночими рисами, або ж яким ти можеш стати у майбутньому. Це можливість на секунду пожити іншим життям, примірити на себе інші обставини.

Я не думаю, що хтось насправді вважає, що саме такий вигляд він чи вона матимуть через 30+ років. Проте сама ідея в погратися, побешкетувати, вийти з образу дорослої і серйозної людини дуже приваблива. Нам усім просто цікаво гратися, і ось розробники знайшли нову цікаву забавку.

?⚡

Більше того, займатися дурницями важливо… для вашого мозку. Це дає можливість задіяти інші ділянки "сірої речовини", створити нові нейронні зв’язки, а впорскування серотоніну та дофаміну ще нікому не завадило ?.

Текст повільно, але неминуче поступається зображенню в популярності. Згадайте, як недавно був збій у роботі фейсбуку, інстаграму та вотсапу - картинки не публікувалися. Хаос, паніка, спустошення. Ось він, апокаліпсис цифрової ери. Довелося цілий день ділитися думками за допомогою слів. Декому навіть довелося згадувати, як це – формулювати думки. На щастя, все швидко полагодили - і ми знову повернулися до формату "ось вам фото мене щасливого", або "кумедне кошеня стрибає у вікно". І ви думаєте, що хтось може встояти перед спокусою погратися в пенсіонера?

Я зустрічала багато нарікань, мовляв, фу, це огидно! Всі ці старечі фотографії, нащо ви себе паплюжите? Читала й розуміла, як багато в нас сидить страху. Стати негарним, старим, немічним. 

Старість давно вже дорівнює жебрацтву і смерті в нашій свідомості. 

Не вірите? Заплющте очі та подивіться на першу картинку, яка спливе перед очима, коли ви подумаєте про старість. Якщо ви один з тих небагатьох, хто уявить жвавого пенсіонера на відпочинку – я вас вітаю. Більшість уявляє згорблену стару людину в жахливому одязі з вицвілим поглядом. І це лякає більше за все інше, бо страх смерті – найсильніший ?.

Як би вони виглядали, якщо дожили б до старості? Курт Кобейн (помер в 27 років), Уїтні Х'юстон (померла в 48), Фредді Меркьюрі (помер в 45), Мерлін Монро (померла в 36), Олександр Пушкін (помер в 37).
А ще індустрія краси вже понад 60 років переконує нас у тому, що молодість та краса – запорука успіху, привабливості, багатства, а, значить, і життя.

Стільки зусиль покладається на те, щоб ви переживали через нову зморшку або сиву волосину, щоб витрачали пів зарплатні на догляд за собою. І що? Тепер ви навмисно накладаєте фільтри на обличчя! Йдете проти системи. Та й взагалі, на думку доволі великої кількості людей, ваші світлини мають відповідати їхнім стандартам і вподобанням ☝. А те, що вони не бажають бачити (читай – стикатися з власними страхами), має зникнути назавжди.

Існує також конспірологічна думка про те, що завдяки таким додаткам, а також популярним тестам у фейсбуці, програми збирають ваші дані, які потім будуть обов’язково використані проти вас. Мовляв, схаменіться, ви надаєте доступ до фото і записів, а потім у вас вкрадуть акаунт!

Певною мірою прибічники цієї теорії праві. Додатки справді збирають дані – саме для цього вони й пропонують нам розважальний контент. Проте я не вірю в те, що заради конкретно моїх даних будуть розробляти цілий додаток. Простіше розробити програму, яка буде зчитувати інформацію з профілю фейсбуку. Цукерберг недавно зізнався, що дані з листування не є особистою таємницею. Тому розслабтеся – вас вже давно читають і без цього ?.

"Клуб 27": Джим Моррісон, Емі Уайнхаус, Брайан Джонс, Дженіс Джоплін, Джимі Хендрікс - всі артисти померли в 27 років.

Навіщо ж збирати дані? Для розуміння ваших вподобань, щоб розробити алгоритм кращого таргетування реклами. Все просто, котики. Нас вивчають, щоб краще впарювати весь цей мотлох (ну добре, добре, деякі товари та послуги все ж корисні), що продається в мережі. Тому замість того, щоби труситися зі страху за власний акаунт, просто вмикайте критичне мислення і плануйте витрати. І тоді жоден збір даних вам не загрожує.

⚡⚡⚡

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!

Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Матерiали по темi
Як насправді ми старіємо: пластичний хірург і геронтолог розклали FaceApp по полицях
Ольга Гдуля
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту