Олена Зеленська та Андрій Єрмак обговорили з громадськими організаціями протидію домашньому насильству

Фото: ОПУ
На зустрічі йшлося про підготовку відповідного президентського указу.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак разом з першою леді Оленою Зеленською, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, міністром соціальної політики Мариною Лазебною та уповноваженим Верховної ради з прав людини Людмилою Денісовою зустрілися з представниками правозахисних організацій. Робоча зустріч, проведена за дорученням Володимира Зеленського, стосувалася посилення заходів із запобігання та протидії домашньому насильству.

Фото: ОПУ

Під час обговорення координатори громадських організацій зауважили, що ситуація з пандемією COVID-19 та оголошеним у країні карантином загострила проблеми та виявила прогалини в системі протидії домашньому насильству. Лише за перший квартал 2020 року надійшло близько 47 тисяч звернень від громадян щодо випадків домашнього насильства, що майже на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зростання кількості випадків домашнього насильства стало передумовою для підготовки проєкту указу президента "Про невідкладні заходи із захисту прав та інтересів осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі".

Серед головних напрямів, на яких зосереджено увагу в проєкті указу, – заходи задля запобігання та мінімізації домашнього насильства, розбудова системи сервісів та притулків для постраждалих осіб, проведення інформаційно-просвітницької роботи з питань неприпустимості насильницької моделі стосунків, невідворотність покарання за насильство та надання максимальної підтримки й допомоги постраждалим особам, забезпечення особливої опіки та захисту для людей похилого віку, дітей і недієздатних осіб.

"Створення спеціалізованих служб надання допомоги та захисту постраждалим – першочергове завдання, яке має бути пріоритетом на всіх рівнях державної влади, і особливо – на місцевому. За нормами на 10 тисяч населення має бути одне місце у притулку, але маємо сумну статистику: в Україні лише дев’ять шелтерів і 16 кризових кімнат, – наголосила Олена Зеленська. – Цей указ закріпить тему протидії насильству як пріоритет політики України та має стати гарантією послідовного втілення комплексних заходів на місцях. До цього процесу мають бути залучені всі гілки влади".

На прохання Андрія Єрмака учасники робочої зустрічі протягом двох днів підготують пропозиції до проекту указу президента України з урахуванням висловлених зауважень та рекомендацій.

У зустрічі взяли участь представники українських та міжнародних організацій, які опікуються питанням запобігання та протидії домашньому насильству: Фонду народонаселення ООН, "Ла Страда – Україна", Української Гельсінської спілки з прав людини, Української фундації громадського здоров’я, Центру "Жіночі перспективи", ГО "Країна гідних людей", СУВІАТО тощо.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Yury Vlasisshen
Друзі, дотепер вас хотілося читати... це ж навіть не жовта журналістика( зелене
29 трав 2020 р., 21:53
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту