Оптимісти мають більш міцний та тривалий сон – дослідження вчених

Photo by Annie Spratt on Unsplash
Щоб зберегти здоров'я та висипатися, треба позитивно дивитися на життя.

Соціологи з Університету штату Іллінойс провели опитування 3500 чоловіків і жінок у віці від 32 до 51 року, жителів чотирьох міст Сполучених Штатів. Після аналізу різних соціально-демографічних характеристик, стану здоров'я і симптомів депресії учасників дослідження у них виявили зв'язок між оптимізмом і якістю сну, пише hightech.plus.

Рівень оптимізму учасників дослідження вимірювався відповідно до відповідей на запитання анкети, у якій вони повинні були вказати, наскільки згодні з твердженнями на кшталт "я завжди оптимістично дивлюся в майбутнє" або "навряд чи мене чекає успіх".

Паралельно респонденти двічі повідомляли про якість і тривалость свого сну, випадках безсоння і труднощів із засипанням. Частина з них взяла участь у триденному дослідженні сну, під час якого їхній стан фіксувався за допомогою апаратури.

Результати показали, що у налаштованих оптимістично учасників ймовірність високої якості сну становила на 78% більше, ніж у песимістів. Зазвичай вони спали від шести до дев'яти годин на день і на 74% рідше скаржилися на безсоння або сонливість протягом дня.

"Нестача здорового сну - проблема громадської охорони здоров'я, оскільки низька якість сну пов'язана з безліччю захворювань, включаючи високий ризик ожиріння, гіпертонії і смертності від різних причин", - написала професор Розальба Ернандес.

Поки вчені не готові дати остаточну відповідь, як саме оптимізм впливає на сон. Імовірно, позитивний погляд на речі дозволяє краще справлятися зі стресом і розслаблятися.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту