"Основні завдання на цей рік: зберегти незалежність, закінчити війну та почати зростати економічно", - Володимир Зеленський

Фото: Facebook Офіс Президента України
Святкування 30-річчя Незалежності України наступного року, друга хвиля пандемії коронавірусу та мир на Донбасі - про що ще говорив Президент у новому інтерв`ю.

Президент України Володимир Зеленський вранці 22 серпня дав інтерв'ю українському телеканалу "Україна 24".

Під час майже 30-хвилинної розмови він розповів про ситуацію на Донбасі, переговори в рамках Тристоронньої контактної групи, про Білорусь, другу хвилю коронавірусу та про масштабне святкування Дня Незалежності України наступного року.

Ось основні цитати Володимира Зеленського з інтерв`ю. Відео - нижче.

Про виклики

"Найголовніший виклик для України - це війна на сході. Я нещодавно приїхав з Донбасу, ми там були черговий раз. Хоча не можна так казати, адже кожного разу - це по-іншому, це складно. Приїхавши, ми ночували з хлопцями. Ти бачиш, яке дійсно це покоління, які вони українці, які вони щирі, які вони потужні, захищаючи Україну. Для мене, як президента, найголовніше завдання - закінчити війну, повернути людей додому, в сім'ї".

Про мир на Донбасі

"Вже місяць зберігається режим тиші. Бойових втрат, поранень протягом місяця немає. Я пишаюся цим дуже, тримаю кулаки. Щодня ми отримуємо результат три-чотири рази за добу, що бойових втрат немає. Я радію і вірю, що це серйозний крок вперед".

Про Тристоронню контактну групу та нормандський формат

"Леонід Кучма працював професійно, дипломатично. Що стосується Леоніда Кравчука та Вітольда Фокіна, цієї парочки. Кравчук Леонід Макарович - один з найкращих дипломатів української сучасності. Він дуже енергійна людина. І, дійсно, ми багато про що домовилися. Кравчук - це обличчя української дипломатії, кращого в нас немає. Що стосується Фокіна, важливо бачити людину, яка з Донбасу. Це правильний дипломатичний баланс, який головує в ТКГ".

"Ми вдячні кожній країні, яка нам пропонує майданчик для важливих перемовин у мінському форматі, але зараз усі ці розмови відбуваються в онлайн-форматі через COVID-19, тому, я вважаю, що від місця не залежить це зовсім. Залежить від людей, які залучені у Тристоронню контактну групу. Не бачу змісту для зміни місця".

"Далі, домовилися про зустріч радників у нормандському форматі, на кінець серпня, на 28 число. Далі буде зустріч міністрів, далі - лідерів країн".

Про Білорусь

"Дуже не хотілось, щоб хоч щось вплинуло на дружні відносини з Білоруссю".

"Найголовніше - це відносини між народами. Це глибше і важливіше, ніж відносини між правліннями. Треба знайти спокійний формат діалогу, не дубінками, вибачте. Треба знайти формат діалогу і вийти з того складного становища в Білорусі", - сказав Зеленський.

Про коронавірус та вакцину

"Ми зараз дійсно дуже потужні в цьому напрямку: з точки зору обладнання, тестів, фахівців, технічної підготовки. Але не витримає кількість ліжок та спеціалістів другої чи то третьої хвилі вірусу. Тут питання тільки до людей. Пам'ятаємо - відстань, маска, відповідальність".

"Covid показав, що ми можемо відродити медицину, показав, що в нас є дуже професійні талановиті медики. І там, де ми можемо, ми їх підтримаємо, і фінансово і технічно. Але, в цілому треба довести до кінця медичну реформу, щоб в нас були не тільки професіонали, а й умови для цих професіонали".

Зеленський додав, що Україна записана в усі черги на отримання вакцини від коронавірусу, але наразі ліків ще немає.

"Ніхто не знає чітких термінів, коли буде та, чи інша вакцина. Ми будемо до цього готові, але треба, щоб якась країна сказала: ось вакцина, вакцина готова і ми вам її передаємо. Але поки, що це слова, розробки, обіцянки", - сказав Зеленський.

"У нас в Україні реально першої хвилі не було… Ми першу хвилю просто збили, була вона в Європі, це з тим, що ми повертали українців додому. А зараз ось ця хвиля, захворюваність зростає. Люди, допоможіть медикам, будьте розумні".

Про підвищення мінімальної зарплати

"Ми точно знаємо, що ми можемо збільшити мінімальну заробітню плату до 6,5 (тисяч гривень). Небезпечно це робити у короткі терміни з точки зору інфляційних процесів… Але Уряд, Нацбанк, ми впевнені, що ми зможемо це зробити. 6,5 тисяч ми збираємось запровадити з початку наступного року. Я впевнений, що окрім того, що людям буде легше, нічого не буде".

Про святкування 30-річчя Незалежності України наступного року

"Основні завдання на цей рік: зберегти незалежність, закінчити війну, почати зростати економічно та геополітично в напрямку впливання, щоб бути світовим гравцем, зробити серйозний День Незалежності - потужний в усіх містах країни. Народження України - це найголовніше свято. Завдання, щоб люди 24 серпня були щасливі. Думаю, що всі речі, що я сказав раніше, ми будемо намагатись виконати, щоб люди відчували підтримку держави. Треба так зробити День Незалежності, щоб така подія запам'яталась всім та увійшла в історію незалежності України".

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту