Озонова діра зникне повністю через пару тижнів

Photo by NASA on Unsplash
Чудова новина - таке трапиться вперше за всю історію спостережень.

Супутники NASA і NOAA (Національне управління океанічних і атмосферних досліджень) вже давно ведуть спостереження за озоновим шаром нашої планети. Цього року супутники втретє за 40 років дали змогу спостерігати незвичайне явище: дія теплих температур на початку зими породила зміцнення озонового шару, а не його руйнування. Діра зменшилася до рекордних розмірів - усього 10 мільйонів квадратних кілометрів. За прогнозами, вона може повністю зійти нанівець протягом кількох тижнів, - повідомляє Naked Science.

Той факт, що озоновий шар здатний зворотньо відновлюватися до початкових розмірів, не може не радувати. За словами вчених, озонові діри - це сезонні явища, і вони, як правило, зникають за низьких температур і під час відсутності сонячних променів, оскільки в такому випадку розпадаються полярні стратосферні хмари.

Озон - високореактивна молекула, що складається з трьох атомів кисню, яка природним чином виникає у верхніх шарах атмосфери. Приблизно за 10-40 кілометрів над поверхнею Землі, в стратосфері розташовується озоновий шар. Він захищає планету від потенційно шкідливого ультрафіолетового випромінювання, яке може викликати рак шкіри і катаракту, гнітити імунну систему, а також пошкодити рослини.

Від руйнування озонового шару страждають багато країн, але особливо гострою була ситуація в Австралії і Новій Зеландії. Щоб зменшити небезпеку розвитку раку шкіри, в багатьох регіонах креми з сонцезахисними фільтрами люди там отримують безкоштовно.

Озонова діра над Антарктикою починає рости наприкінці зими в Південній півкулі, коли збільшується сонячна активність, що починає сприяти реакціям, які руйнують озоновий шар. В результаті цих реакцій з техногенних сполук утворюються хімічно активні форми хлору і брому.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту