Гумористична пам'ятка новообраному депутату: Ти чуєш багато незрозумілих слів, але ти їх не бійся. Ти тепер взагалі нічого не бійся

Замальовка авторів "Йоду" на тему майбутнього життя-буття новоспечених обранців народу.

Здрастуй, дружочку! Днями ти отримав перший у своєму житті депутатський значок і депутатський мандат і тепер маєш із честю носити значок на лацкані, а мандат - у кишені піджака, бо на тебе буде дивитися вся наша багатомандатна країна ?. Гляди, не переплутай ☝.

Минув, освітлений літнім сонцем, галасливий час кандидатської кампанії, пролунав перший дзвоник, і ти зробив перший крок у поки що незвідану для тебе країну регламентів, фракцій і імпічментів. Постарайся запам'ятати, в якій ти фракції, щоб випадково не перейти в іншу ?.

Скоро ти вирушиш у захопливу подорож від глибин споживчого кошика до незвіданих бюджетних дірок - варто тільки натиснути заповітну кнопку. Так-так, тепер у тебе буде своя кнопка, а також ти дізнаєшся, як вмикається і вимикається мікрофон, який годинник і телефон у сусідів і ще дуже багато цікавого ?. Тебе навчать рахувати мільйони та читати страшенно цікаві закони, а коли ти навчишся писати, то навіть, можливо, напишеш перший у своєму житті закон. Або навіть зробиш наукове відкриття: дізнаєшся, нарешті, і переповіси всім - куди діваються державні гроші.

Однак для цього необхідно багато терпіння і старанності, а поки що ти чуєш багато незрозумілих слів. Але ти їх не бійся, ти тепер взагалі нічого не бійся - адже у тебе є депутатська недоторканність ?. А якщо навіть її знімуть, то все одно: хоч у нашій демократичній країні всі рівні - ти рівніший.

Пам'ятай, що в сесійній залі є хлопчики з неблагополучних сімей, і в момент палких суперечок ці нехороші хлопчики тебе можуть боляче штовхнути або спробувати в кулуарах штовхнути тобі великі гроші. Тримай кишеню вужче. Запам'ятай: кулуари - це найцікавіше місце в парламенті ?. Пам'ятаєш, у дитинстві ти робив "секретики". А тепер у кулуарах виникають кулуарні домовленості та секретики, які потім розгадують численні політологи ?.

Тут ти знайдеш багато нових і цікавих друзів, машин і квартир, яких не знав раніше. Тепер ти будеш дивитися на життя зовсім інакше, по-дорослому, але завжди пам'ятай - головне вчасно зупинитися, бо генерального прокурора вже не зватимуть Юрасик. Одним словом, ти будеш стояти біля керма нашої багатостраждальної батьківщини, і якщо тобі не дадуть покерувати, то бодай разок натиснеш на гальма.

Ілюстрації freepik

Олександр Володарський, Олег Янчук
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Pressafr
Народ дуже хоче, щоб йому вже сьогодні переповіли, куди ж діваються народні гроші
15 серп 2019 р., 11:10
Mykola Turchyn
Добрий початок. Чекаємо на продовженняю
14 серп 2019 р., 13:42
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту