Пари краще сплять в одному ліжку, - вчені

Фото: Unsplash by Damir Spanic
Вони проходять одні й ті ж цикли сну одночасно, якщо сплять разом.

Група вчених з Німеччини, Данії та Америки в ході свого нового дослідження вияснили, що пари які сплять на одному ліжку, краще висипаються. Спільний сон підвищує якість фази швидкого сну, пише наукове видання Frontiersin.

В експерименті взяли участь 12 молодих гетеросексуальних пар. Чотири ночі вони спали разом, а ще чотири - окремо. В результаті,  під час спільних ночей фаза швидкого сну у обох партнерів у всіх парах тривала довше. Під час цієї фази мозок обробляє спогади, і людина бачить сни. Саме цей момент дуже важливий для повноцінного відпочинку організму. До речі, за ніч людина проходить цю фазу сну декілька разів.

Виявилося, що, якщо пари сплять разом, то проходять одні й ті ж цикли сну одночасно. І така "синхронізація" залежить від ступеню довіри партнерів один до одного.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту