Переможцям Олімпіади-2020 вручатимуть медалі із перероблених телефонів: як вони виглядають (фото, відео)

Фото: olympic.org
Також на Іграх у Токіо працюватимуть спеціально навчені гостинні роботи.

Зібрали майже 79 тонн електронних відходів

Оргкомітет Олімпіади-2020, що рівно за рік (з 24 липня по 9 серпня) пройде у столиці Японії, нарешті показав, як виглядатимуть медалі токійських Ігор.

Як повідомляє Міжнародний олімпійський комітет, їхній дизайн – це результат загальнонаціонального конкурсу дизайнерських проектів. На конкурс надійшло близько 400 заявок з роботами, як від професійних дизайнерів, так і від любителів. У результаті спеціальне журі обрало переможцем роботу Джунічи Каваніши – директора Японської асоціації дизайнерів.

Складний рельєф, який прикрасить кожну із 5000 медалей, означає світло, що символізує енергію спортсменів і тих, хто їх підтримує. Дизайн також відображає щоденне прагнення спортсменів до перемоги, а також олімпійські теми різноманітності та дружби.

Фото: olympic.org

На виготовлення медалей знадобилося 30,3 кг золота, 4,1 тонни срібла і 2,7 тонн бронзи. Однак всі ці метали – результат вторинної переробки. Щоби їх видобути, всі охочі жителі Японії (від старого до малого) збирали та несли до місцевих органів влади старі електронні прилади, зокрема уживані телефони та смартфони. У результаті цього масштабного проекту було зібрано 78 985 тонн викинутих пристроїв.

Далі спеціалісти їх розібрали, відсортували деталі та відправили на переробку. Діаметр кожної нагороди становить 85 мм, товщина – від 7,7 мм до 12,1 мм, вага – 450-556 г.

Гостинні роботи

Ігри в столиці Японії вже встигли здобути славу найбільш інноваційних за всю історію їхнього проведення. Окрім медалей із вторинної  сировини оргкомітет також презентував чотирьох роботів, кожен з яких виконуватиме свою важливу місію.

Вони вітатимуть спортсменів і глядачів на Олімпіаді, надаватимуть підтримку на місцях, стежитимуть за порядком і дозволять відчути себе присутніми всім, хто не має змоги побачити змагання на власні очі.

32 українці вже здобули ліцензії

Як повідомляє Національний олімпійський комітет України, наразі триває кваліфікаційний відбір у різних видах спорту, в рамках якого спортсмени виборюють право участі в Олімпаді-2020. На цей час 32 українські спортсмени вже здобули ліцензії: в кульовій стрільбі, артистичному плаванні, кінному спорті, легкій атлетиці, плаванні, стрільбі з лука та стрибках у воду.

Утім, ліцензійний відбір лише набирає обертів й триватиме протягом 2019-2020 років, а завершиться в червні наступного року.

Загалом нагороди буде розіграно у 33 видах спорту.

 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту