Переможцям президентської премії для молодих вчених подарували книгу "(Не)відомі українці, які змінили історію"

Книга написана інтернет-журналом Йод.media за підтримки видавництва Саміт-книга та Міністерства культури, молоді та спорту.

Ранок. Бібліотека Вернадського. Президент Володимир Зеленський вручає премію молодим вченим. Цьогоріч її лауреатами стали 40 наукових робіт у сферах інфраструктури, енергетики, оборони, сільського господарства, медицини, екології, кібербезпеки. 

Окрім нагород, усі учасники події отримали у подарунок книжку "Не)відомі українці, які змінили історію". Видання написане нашим інтернет-журналом Йод.media за підтримки видавництва Саміт-книга та Міністерства культури, молоді та спорту. 

Ми надзвичайно раді😀

Фото: Ігор Степурін

- Ми маємо робити не лише для молоді, а для всіх науковців. Ми можемо зробити умови. Я вперше тут (бібліотека Вернадського. - Авт). І коли в другий раз, коли я приїду, я би хотів приїхати вже в нормальні, красиві, свободні, приємні умови, - сказав президент. - Я радий відзначити українських вчених державними преміями у галузі науки та техніки. Я неодноразово казав і буду повторювати: найцінніше, що є в Україні, - це наші люди. Це ви. Їх таланти, розум, працьовитість. Це доводять наші науковці. …Цього року ми кардинально змінили концепт цього заходу. Ми хочемо, щоб роботи переможців не загубилися у довгий ящиках столу. І були впроваджені не лише окремими українськими підприємствами, а були широко і комплексно використані. Тож, окрім науковців, тут присутні наші міністри, представники бізнес-асоціацій. Ми маємо зробити все, щоб наші вчені могли себе реалізувати не десь там, при всій повазі, у Сполучених Штатах, кремнієвій долині, а хочеться, дуже хочеться щоби вами пишались тут, в Україні, де ви зможете себе реалізовувати – на рідній землі. Потрібна підтримка і держави, і, можливо, приватного сектору. Це стосується фінансування, розвитку нових досліджень, маркетингу. Маркетингу наукових ідей та впровадження цих ідей у життя. 

Фото: Офіс президента
(Не)відомі українці, які змінили історію

Книга "(Не)відомі українці, які змінили історію" – це тридцять історій про науковців та митців, які прославилися у світі та змінили хід історії людства на краще, проте їхні імена маловідомі чи забуті в Україні.

Свого часу герої книги були змушені поїхати до інших країн, тому їх часто асоціюють з Францією, США, Росією, Великою Британією, а не з Україною. І на жаль, вони не можуть нічого сказати у відповідь, бо вже пішли з життя. Тож наш проєкт – це спроба дати їм голос, розповісти їхню історію. 

Ми прагнемо, щоб якомога більше людей знали, що "батько" адронного колайдера Володимир Векслер народився в Житомирі. Авіаконструктор Дмитро Григорович, який навчив літаки плавати, - у Києві. Автотюнініг вигадала одеситка Соня Терк-Делоне, а разом з цим стала примою світового авангарду. Світломузику створив херсонець Володимир Баранов-Россіне. Теоретиком Великого вибуху був одесит Георгій Гамов

Одесит Володимир Хавкін врятував світ від холери, створивши першу вакцину від хвороби (цьогоріч йому виповнюється 160 років від дня народження). Автор головного оптичного винаходу XX століття, завдяки якому у нас є все: від окулярів до лазерів, – хлопець з-під Тернополя Олександр Смакула (цьогоріч виповнюється 120 років з дня народження).

Американську школу балету заснував хлопець з Пирятина Ігор Юшкевич. Голлівудську школу акторської майстерності – хлопець, який народився у селі на Тернопільщині - Лі Страсберг. Серед його учениць Мерилін Монро, Аль Пачіно, Роберт де Ніро, Міккі Рурк, Анджеліна Джолі.

Класиком англійської літератури, за творами якого фільмували Альфред Хічкок та Френсіс Коппола, був Джозеф Конрад з-під Житомира. Фанати серіалу "Баффі - переможниця вампірів" мають завдячувати саме йому, бо сценарій написаний за його романом "Серце пітьми".

Всі історії з книги і більше ви можете прочитати у нас на сайті у розділі #невідомі українці. Хоча для друкованого видання ми спеціально знайшли архівні фотографії, які зібрали в Америці, Франції, Великій Британії, розробили непересічний дизайн, намалювавши портрети героїв. Тож ви можете погортати книгу.

Видавець: Саміт-книга. Фінансова підтримка: Міністерство культури, молоді та спорту. 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту