Переполох на пляжах Іспанії - на жінку напав луфар

Photo by Vidar Nordli-Mathisen on Unsplash
Зазвичай ця хижа риба для людини не є небезпечною, але в Ельче щось пішло не так.

Луфар, хижа риба, що живе в Середземному морі, вкусила жінку на пляжі в Ельче (провінція Аліканте), пошкодивши їй сухожилля на нозі. Жінці знадобилася потрібна допомога лікарів.

Як повідомляє Noticia, після інциденту на пляжах Пінет, Ла-Марина і Ель-Ребольо відразу вивісили попереджувальний жовтий прапор і посилили рятувальну службу, причому як з берега, так і з води. А близько 13.00 у четвер тут виловили луфаря, що полював біля берега. На думку рятувальників, саме він атакував жінку.

Фото: wikimedia.org

Подібні випадки в Іспанії були і раніше, наприклад, в 2014 році в Салоу. Хлопець плив на матраці обличчям вниз, опустивши руки в воду. Раптово його атакував луфар, сильно вкусивши за руку. Потерпілому наклали 30 швів.

Луфар відноситься до ряду окунеподібних і вважається одним з найбільших хижаків, що мешкають в Середземному морі (максимальна довжина тіла 130 см, маса - до 14,4 кг, частіше трапляються риби довжиною 40-60 см і вагою 4-5 кг).

Полює на дрібну і середню рибу, поїдає жертву з такою швидкістю, що фіксує це лише зйомка зі швидкістю 32 кадри на секунду. Мешкає біля поверхні. Іноді в гонитві вискакує за жертвою на пологий берег.

Незважаючи на те, що зазвичай луфар ігнорує людей, атаки можливі навіть частіше, ніж у випадку з синьою акулою. Вся справа в тому, що луфар більш агресивний і менш перебірливий, коли шукає їжу. Все, що ворушиться поблизу, він може прийняти за їжу і відразу атакувати. Луфар хапає здобич могутніми щелепами і зазвичай переломлює її навпіл. Однак якщо та чинить опір, хижак відразу її відпускає.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту