Переполох на пляжах Іспанії - на жінку напав луфар

Photo by Vidar Nordli-Mathisen on Unsplash
Зазвичай ця хижа риба для людини не є небезпечною, але в Ельче щось пішло не так.

Луфар, хижа риба, що живе в Середземному морі, вкусила жінку на пляжі в Ельче (провінція Аліканте), пошкодивши їй сухожилля на нозі. Жінці знадобилася потрібна допомога лікарів.

Як повідомляє Noticia, після інциденту на пляжах Пінет, Ла-Марина і Ель-Ребольо відразу вивісили попереджувальний жовтий прапор і посилили рятувальну службу, причому як з берега, так і з води. А близько 13.00 у четвер тут виловили луфаря, що полював біля берега. На думку рятувальників, саме він атакував жінку.

Фото: wikimedia.org

Подібні випадки в Іспанії були і раніше, наприклад, в 2014 році в Салоу. Хлопець плив на матраці обличчям вниз, опустивши руки в воду. Раптово його атакував луфар, сильно вкусивши за руку. Потерпілому наклали 30 швів.

Луфар відноситься до ряду окунеподібних і вважається одним з найбільших хижаків, що мешкають в Середземному морі (максимальна довжина тіла 130 см, маса - до 14,4 кг, частіше трапляються риби довжиною 40-60 см і вагою 4-5 кг).

Полює на дрібну і середню рибу, поїдає жертву з такою швидкістю, що фіксує це лише зйомка зі швидкістю 32 кадри на секунду. Мешкає біля поверхні. Іноді в гонитві вискакує за жертвою на пологий берег.

Незважаючи на те, що зазвичай луфар ігнорує людей, атаки можливі навіть частіше, ніж у випадку з синьою акулою. Вся справа в тому, що луфар більш агресивний і менш перебірливий, коли шукає їжу. Все, що ворушиться поблизу, він може прийняти за їжу і відразу атакувати. Луфар хапає здобич могутніми щелепами і зазвичай переломлює її навпіл. Однак якщо та чинить опір, хижак відразу її відпускає.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту