Фото: Pexels.com

Песимізм заразний, принаймні для ворон - австрійські вчені

Біологи з Відня на прикладі ворон встановили, що поганий настрій здатен передаватися. Виявилося, що птахи володіють емпатією і можуть переймати емоції свого партнера - передусім негативні.

Терміново ізолюйтеся від людей, які постійно нагнітають ситуацію та псують усім довкола настрій!

Австрійські вчені довели: песимізм заразний! 

Біологи з Відня три місяці досліджували емоційну поведінку ворон і дійшли висновку, що птахи переймають негативні переживання  своїх партнерів.

Як передає Medical Daily, вчені 3 місяці тримали у спільному вольєрі п'ять самців та трьох самиць воронів. Спочатку вони запропонували птахам відреагувати на 2 коробки, в одній з яких був сир, а в іншій - нічого. Усі ворони, коли знаходили сир, радісно його клювали та хитали голівками. Однак коли його не отримували - розлючувалися та навіть гнівно били об землю лапками. 

Далі вчені додали до вольєра третю коробку "із секретиком". У неї австрійці клали корм для собак, який птахи люблять, або морквину, яку ті не їдять. Водночас, усіх птахів біологи розбивали на пари: один з них досліджував таємничу коробку, інший же за ним спостерігав.

Виявилося, що та птаха, яка дивилася за своїм партнером на відстані, переймала його емоції. Якщо ворона-досліджувач наштовхувалась на моркву і через це засмучувалася - ворона-спостерігач дублювала її емоції й поводилася розчаровано. Якщо ж навпаки - то птаха у коробці без ентузіазму з'їдала корм, а ворона поза нею взагалі не виявляла жодних емоцій. 

Звідси вчені дійшли висновку, що ворони володіють емпатією. Однак - тільки у негативному спрямуванні.

Тому людям варто бути обережними, спілкуючись з депресивними колегами. Краще взагалі від них тікати, адже є висока ймовірність підчепити "заразу" ?. 

Або ж - користуватися нашим спреєм-антидепресантом ?.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту