Творець Петрика П'яточкина: 35 років потому ми знімаємо продовження!

Режисер проекту Ростислав Гарбар поміркував, чи стане відомий персонаж новим Гаррі Поттером і чому він буде цікавий сучасним дітям.

Мультфільм "Як Петрик П'яточкін рахував слоненят" вийшов 35 років тому і став культовим для українського покоління дітей 1980-х та 90-х. Але, як з'ясувалося, не лише Дісней відроджує свої найкращі проекти - Петрик повертається! 

Під час Kyiv Comic Con "Йод" відвідав презентацію проекту мультфільму та поговорив з режисером Ростиславом Гарбаром.

Фентезі в стилі "Чарлі та шоколадна фабрика"

- Ростиславе, навіщо знадобилося відроджувати цього персонажа 35 років потому?

- Це продовження знайомої історії, але за 35 років наш герой трохи виріс і з дитячого садка перейшов до третього класу школи, де і буде відбувається основна дія нашого повнометражного анімаційного проекту. В основу сценарію лягла книга Наталії Гузеевої "23 образи Петрика П'яточкіна". Вона написала її 10 років тому, але ні в інтернеті, ні на ТБ цієї історії ніколи не було.

- Про що саме буде цей мультфільм?

- У всіх нас є різні емоції - хороші чи погані. Час від часу ми відчуваємо образу на щось, на когось, просто на обставини. Комусь не подобається, що сьогодні дуже спекотно, а комусь не хочеться, щоби пішов дощ (сміється) ?.
Так сталося, що наш Петрик П'яточкін образився на однокласників. Чому? Тому що він випадково зламав руку та залишився вдома. І коли він побачив, як усі навколо бігають і граються - йому стало дуже сумно, що він має весь день сидіти вдома сам. Тоді Петрик просто взяв і стер імена всіх своїх однокласників, які були написані на папері. І коли він прийшов до школи - в класі вже нікого не було, крім вчительки та однієї з учениць - Каті. На Катю він, з особистих причин, не знайшов жодних образ... Петрик розуміє, що вчинив неправильно і вирушає рятувати друзів.

- У чому буде "фішка" вашого проекту? Адже сучасних дітей складніше здивувати, ніж тих, хто дивився першу частину мультику.

- Це не зовсім анімаційний проект. Його хронометраж близько 85 хвилин, але перші хвилин 20 - художнє кіно, яке буде знято в дуже фентезійному стилі.

Як приклад, "Чарлі та шоколадна фабрика" з Джонні Деппом. У цій частині Петрик зустрічається з таким собі Бароном Примадоном - казковим персонажем, який робить все для того, щоб діти ображалися.

Далі події відбуватимуться в країні Баронії. Це вже анімаційний 3Д-фільм. Петрик потрапляє в місце, де все ніби зроблено з канцелярського приладдя. Наприклад, фея з ножицями замість крилець і рослини у вигляді олівців. Будуть там і діти, на яких образилися. Всі вони перетворилися на прислугу Барона: хтось буде пекти тортики, хтось - грати на музичних інструментах.

Петрик знову співатиме

- Одна з "родзинок" першої частини мультфільму - це музика. Цього разу пісні напише той же композитор?

- У нас буде відкритий відбір: неважливо Народний це артист або студент - головне, щоб він написав музику, яка нам підходить. Звісно ж, ми приділяємо цьому більше значення. І ясна річ, Петрик співатиме.

???

Пісня Петрика П'яточкіна

Неможливо не гасати, не плигати, не скакати,
Не розбігтися, стрибнути, не стрибнути, наче м'яч,
Хай гукають: "Гей, потише, аби як чого не вийшло!"
Та інакше, я інакше, та інакше, накше-накше
Та інакше, я інакше
Не умію, хоч заплач!
Вчора я не розбігався,
Буть слухняним намагався,
Я не бився, не ганявся,
Не кричав: "Трах-тарарах!"
Я зв'язав старанно ноги,
Щоб забули про дорогу,
Цілий день ходив спокійно,
Цілий день ходив спокійно,
Взад, вперед ходив спокійно,
Перевертом на руках!

???

- Акторів уже вибрали?

- Наразі у нас триває кастинг. Тому запрошуємо всіх дошкільнят спробувати свої сили. Ми працюємо тільки 4-й місяць, а сам проект вийде 2021 року.

Наше завдання - знайти харизматичних акторів, яких ви одразу запам'ятаєте. Наприклад, як зірок "Гаррі Поттера". Коли знайдемо таких відомих героїв, будемо адаптувати під них наших анімаційних персонажів.

- Ви казали, що це плануєте показувати цей мультфільм у різних країнах. Але чи будуть у Петрика та інших героїв якісь впізнавані, суто українські риси?

- Це міжнародний проект, але ми хочемо, щоб на задньому плані були якісь окремі впізнавані пам'ятки та споруди Києва. Так ми хочемо трохи презентувати нашу столицю.

 

- Петрик був придуманий багато років тому. Чому думаєте, що він буде цікавий сучасним дітям?

- Так, персонаж той же, але історія зовсім інша. Сам Петрик теж виріс. Раніше він ходив у садок, тепер - до школи. Це не той Петрик, який був 35 років тому.

Якщо подивитися на наші напрацювання - стає зрозуміло, що ми намагаємося привнести в українську анімацію сучасний стиль, сучасну естетику - головне, щоб ці персонажі продавалися. Яка одна з оцінок, наскільки персонаж цікавий?

Якщо ми заходимо в магазин іграшок і бачимо на полицях персонажів з мультфільмів - розуміємо, що вони популярні. Вони цікаві, сучасні, вони продають.

Наша мета домогтися такого ж результату. Щоб за два з половиною роки у вас було бажання купити персонажа з фільму про Петрика П'яточкіна, поставити у себе на робочому столі або десь в дитячій кімнаті. Щоб вони не забулися, а сам мультфільм хотілося переглядати і вдруге, і втретє, і вчетверте.

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту