Під Середземним морем знайшли загублений континент (відео)

Photo by Viktor Forgacs on Unsplash
Його єдина видима частина, що залишилася дотепер, виходить із італійського Турина.

Дослідники з університетів Утрехта, Осло і Цюриха назвали стародавній континент, який нині прихований під Середземним морем, Великою Адрією, пише vokrugsveta.ua.

Відкриття стало підсумком багаторічного дослідженнями і створення найповнішої реконструкції геологічної історії Середземномор'я. Вчені провели картування морів і гірських ланцюгів регіону за останні 240 мільйонів років. За словами провідного автора дослідження Доуве ван Хінсбергена, це було неймовірно складно, оскільки Середземноморський регіон - це справжній "геологічний безлад".

Щоб зрозуміти еволюцію регіону, міжнародна команда дослідників зібрала і проаналізувала дані з 2300 палеомагнітних ділянок у більш ніж 30 країнах.

За словами дослідників, більшість гірських ланцюгів, які вони вивчили, походили з одного континенту, який відокремився від Північної Африки більше 200 мільйонів років тому. Єдина частина, що залишилася від цього континенту - смуга, яка проходить з Турина через Адріатичне море до п'ятки "черевика" Італії.

Переважна частина Адрії була покрита водою, неглибокими тропічними морями, в яких містилися відкладення, схожі на коралові рифи. Дійсно, частину цих відкладень досі можна виявити у вигляді гірських поясів в Апеннінах, на Балканах, у деяких частинах Альп, гірських масивів Греції і Туреччини.

Процес руйнування континенту розпочався 100 мільйонів років тому, коли Велика Адрія зіткнулася з іншою тектонічної плитою. Це змусило її зануритися в мантію Землі.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту