Підіймаємо настрій разом з рівнем тестостерону

Ті, хто зайшов почитати цю статтю, напевно уже перебуває в стані збудження від бажання дізнатися таємниці чоловічої сили. І ми постараємося вас не розчарувати. А по ходу спробуємо підняти дещо інше (див. заголовок). Адже тестостерон має бути в радість. 😊

Ні для кого не є таємницею, що з віком вироблення тестостерону в чоловічому організмі значно знижується. У цій статті дізнаємося прості, але дієві способи підвищити рівень головного чоловічого гормону.

Що таке тестостерон

У сучасному суспільстві поняття "мужності" часто порівнюють саме з рівнем тестостерону. По суті, це основний чоловічий статевий гормон - андроген. Він виробляється з холестерину спеціальними клітинами сім'яних залоз чоловіків. Але й жіночі яєчники синтезують його, хоча в значно меншій кількості. Трохи тестостерону і чоловічий, і жіночий організми отримують ще й від кори надниркових залоз.

Головна його функція - виробництво сперматозоїдів. Також він бере участь у розвитку кісткової та м'язової тканини. Рівень тестостерону в чоловіка може істотно впливати на його настрій.

У жінок він виконує функцію розподілу жирової тканини, регулює статеве тяжіння, відповідає за дозрівання яйцеклітини.

Рівень тестостерону залежить від безлічі факторів: фізичної активності, способу життя людини, харчування та інших. І підняти його можна не тільки за допомогою медичних препаратів. Ми знайшли 7 способів, як це зробити підручними засобами - вони безпечні для здоров'я та доступні кожному.

1. Боротьба з надмірною вагою

Кожен чоловік має ретельно стежити за своєю вагою. Скільки б не говорили, що представники сильної статі можуть мати 5-10 зайвих кілограмів і це не зашкодить фігурі, але медики стверджують зворотне.

Так, фігура, можливо, не страждає, але вироблення тестостерону значно знизиться. Тобто для його підвищення передусім треба позбутися надмірної ваги.

Звісно, питання про те, як схуднути, вічне. Є безліч різних способів, кожен з яких обіцяє фантастичні результати. Але всі вони зводяться до таких нюансів: обмежити солодке + контролювати витрату калорій + бути фізично активним. Не зайвою стане відмова від випічки.

Пора усміхнутися!

2. Тренування і голодування

Короткі, але інтенсивні тренування, які поєднуються з періодичним голодуванням, допоможуть стимулювати активність зростання тестостерону. Також цей метод дозволяє перешкоджати його зниженню, тобто, спосіб чудовий для відновлення вироблення гормона та профілактики проблеми, яка ще не почалася.

Зауважте! Тривалі та аеробні тренування не дозволяють змінити рівень вироблення тестостерону.

Методика інтенсивних тренувань має безліч варіацій. Нижче представлена ​​одна з найефективніших схем:

  1. 1Потрібно ретельно розім'ятися (мінімум - 3 хвилини). Це обов'язково, інакше можливі травми і сильна кріпатура.
  2. 2Виберіть якесь доступне вам вправу (віджимання, присідання, гантелі) та виконуйте його максимально швидко й жорстко. Сім підходів. Темп має бути дуже інтенсивним, а тривалість підходу не більше 30 секунд.
  3. 3Відпочинок між підходами - півтори хвилини.

Таким чином, весь тренувальний процес триватиме 15-20 хвилин, з яких 75% часу відводиться на відновлення. Інтенсивна частина - загалом 4 хвилини, але ефект відчуєте доволі швидко.

Прив'язки до певних тренажерів або вправ немає. Це може бути біг, плавання, штанга, турнік або будь-яка інша силова вправа.

Переривчасте (інтервальне) голодування полягає в тому, що ви через день харчуєтеся за певною схемою: 16 годин без їжі, а наступні вісім годин можна їсти. Найкраще, коли "їстівний час" починається вранці. Наприклад, з 8 і до 16. А після можна тільки пити.

Подібна "дієта" дозволяє провести корекцію гормонального фону та привести в норму рівень тестостерону, а також позбутися зайвих жирових відкладень. Головне - не переборщити з голодуванням, інакше рівень тестостерону замість хорошого настрою може спричинити агресію.

3. Силові вправи

Поряд з інтенсивним видом тренувань є інший вид тренінгу, що дозволяє збільшити вироблення "чоловічого гормона" - це силові тренування. Тут головним правилом є взяття максимальної ваги з мінімумом повторів (оптимально - 3 підходи) з відпочинком не більше хвилини.

Пора усміхнутися!

4. Дотримання норми цинку

Це дієвий спосіб, який дозволяє не тільки підняти тестостерон у чоловіків, а також підтримати його рівень. Уже за півтора місяця можна побачити позитивний ефект, якщо в раціоні буде необхідна кількість цинку. Отримати його в достатньому обсязі можна з наступних продуктів:

  1. 1М'ясо та білкова їжа.
  2. 2Риба та морепродукти.
  3. 3Бобові.
  4. 4Сир і кефір.
  5. 5Молоко та натуральні йогурти.

Крім того, можна звернутися до лікаря для отримання рецепта на препарати, що містять цинк. Рекомендована добова норма - 11 мг, максимальна - 25 мг.

5. Мінімум солодощів

Солодке люблять практично всі. Але надлишок цукру в крові призводить до зниження вироблення тестостерону. Таким чином збільшити тестостерон можна, просто забравши цукор з раціону. Тим паче зайва пристрасть до десертів - це шлях до ожиріння.

6. Потрібні жири

Найчастіше до "здорових" відносять поліненасичені жири. Але в нашому випадку це не зовсім правильно, адже для синтезу "чоловічого гормона" потрібні насичені жири, бо саме з холестерину синтезується тестостерон. Тому в раціоні харчування бажано мати сир, вершкове масло, яловичину/свинину/баранину та зрідка тішити себе шоколадом.

7. Протеїнові коктейлі та амінокислоти ВСАА

Білкові коктейлі - це відмінний спосіб не тільки для підтримання організму при дієті, а й можливість збільшити рівень тестостерону. Однак для кращої ефективності слід додати амінокислоти ВСАА. Отримати їх можна у вигляді спеціальних добавок або ж з продуктів харчування (наприклад, із сиру, яєчних білків, арахісу).

Пора усміхнутися!
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
gym-training
В последнее время подобное спортивное питание, помогающее повысить тестостерон стало весьма популярным. Главным преимуществом таких добавок является то, что они стимулируют естественную выработку этого гормона, помогают в наращивании сухой мышечной массы и увеличивают силовые показатели. Стоит отметить и то, что такие биодобавки не являются вредными, не вызывают никаких побочных эффектов и не убивают организм, по сравнению с химическими стероидами.
6 бер 2020 р., 12:14
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту