Підсумки дебатлів: хто, кого й куди викликав, і що з цього всього буде (оновлено)

Ми вирішили пригадати, як з'явився дебатл між Порошенком і Зеленським, і розібратися, коли чекати його фіналу.

Одне відео, яке змусило українців декілька днів почувати себе як на прем'єрі якогось голівудського серіалу. І назва цього серіалу - "Як два кандидати у Президенти України йшли до дебатів". 

Як все починалося

Володимир Зеленський опублікував відео, в якому закликав Петра Порошенка прийти на дебати на НСК "Олімпійський", де, власне, і був знятий сам ролик.

А ще - дав 24 години Порошенку на відповідь. 

Петро Порошенко не став довго чекати — і буквально через 6 годин опублікував своє відео, в якому прийняв виклик Зеленського. І спробував висміяти останнього через незнання законів. Порошенко акцентував, що, відповідно до українського законодавства, дебати повинні транслюватися на базі "Суспільного".

Але "стадіон, так стадіон".

Розвиток подій

І тут варто було б зупинитися. Але не в українській політиці. Володимир Зеленський випустив друге (своє) відео, в якому прийняв вибачення Петра Порошенка і закликав Юлію Тимошенко стати ведучою на виборах.

На щастя, та не відповіла. Ні в формі відео, ні ... взагалі ніяк.

Петру Порошенку теж сподобалось бути блогером — і через декілька годин той випустив відповідь на останнє відео Зеленського (за нескладними математичними підрахунками, це було вже 4 відео в нашому серіалі). У ньому чинний Президент закликав супротивника "не боятися дебатів" і просто ... бути мужиком.

А тепер — трохи комедії

4 квітня Петро Порошенко не тільки випустив другу відео-відповідь, але й запросив Зеленського здати аналізи у медпункті НСК "Олімпійський". Зеленський погодився на тести, однак зробив їх окремо — у приватній лабораторії. Водночас, чинний Президент слова дотримав — і здав аналізи на стадіоні. Ще й брифінг з цього приводу зібрав. 

Результати аналізів Порошенка були відомі майже одразу — ні наркотиків, ні алкоголю в крові не знайшли (от дивина). А ось із даними Зеленського стався невеличкий казус: команда Зе! опублікувала результати "з помилкою у даті": замість 5 квітня, коли Зеленський й здавав аналізи, працівник лабораторії поставила "2 квітня".

"Перехвилювалася, бідненька", - як потім пояснили в лабораторії. 

І все б нічого, однак у ЦВК повідомили, що дебати за кошти держави мають проводитися виключно на базі "Суспільного" за 2 дні до другого туру виборів (а його призначили на 21 квітня). 

Тоді в НСК "Олімпійський" повідомили, що готові приймати дебати кандидатів, однак виключно за кошти останніх. Порошенко навіть погодився заплатити половину — тільки б провести ті дебати на стадіоні. А ще — озвучив дату проведення дебатів в інтерв'ю одному з телеканалів: 14 квітня

"Пан Зеленський пропонував стадіон. Переконаний, що стадіон — не найкраще місце для проведення такої дискусії. Але якщо він його вибрав і в будь-якому іншому місці відмовляється проводити дебати - 14 квітня, на республіканському стадіоні — де і запропонував пан Зеленський — чекаю на нього", - оголосив Порошенко.

Ще й додав: "Думаю, 19 чи 20 година — буде оптимальним часом. Запрошую глядачів, усі канали, щоб дебати було проведено у місці та в часі, як хотів пан Зеленський, і не дати йому зійти з цієї його пропозиції. Це буде безвідповідально щодо країни й виборців".

То коли ж дебати?

Петро Порошенко пропонує провести дебати 14 квітня на НСК "Олімпійський" (тобто, вже цієї неділі).

Офіційної відповіді від Володимира Зеленського поки не надходило.

Але якщо той відмовиться — то дебати можна буде провести 19 квітня, за 2 дні до другого туру (як того і вимагає закон). І зробити це треба на базі "Суспільного", з телетрансляцією по всій Україні.

І на десерт...

Кличко-молодший висміяв здачу аналізів Порошенком і Зеленським і запевнив, що якби такі допінг-тести здавали спортсмени, то всі вони "були б суперменами".

І зробив це вгадайте як? Правильно, у формі відео 😟. І не наскучило ще їм. 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту