Письменник купив 400 екземплярів своєї книги, щоб потрапити у список бестселлерів

Фото: Instagram markjdawson
Це помітили та взагалі виключили його з рейтингу.

Британський письменник Марк Доусон купив 400 копій свого роману "Прибиральник" (The Cleaner). Ви запитаєте навіщо? Все просто: він хотів потрапити в ТОП-10 щотижневого чарту бестселерів The Sunday Times. Але представники видання та колеги письменника зрозуміли невеличкий обман автора та взагалі позбавили його місця в рейтингу, пише The Guardian.

Фото: Instagram markjdawson

У своєму подкасті на The Self Publishing Show Доусон розповів, що побачив попередній чарт Nielsen BookScan, що виходить в середині тижня. Там його твір займав тринадцяте місце. Він зрозумів, що до "десятки" йому ду-у-уже близько і вирішив купити 400 екземплярів книги. Звісно, не для себе. Потім автор мав запропонував фанатам з різних країн замовити у нього кілька примірників. Так, в кінці тижня він піднявся на 8 місце в рейтингу. Але колеги розкритикували Доусона за спробу обдурити систему, після чого The Sunday Times видалили The Cleaner з ТОП-10.

Сам письменник нічого поганого в своєму вчинку не бачить.

"Якби я хотів обдурити систему, я б купив 10 тисяч копій, сів би на них і посів перше місце (і я б не став обговорювати це в популярному подкасті)", - прокоментував Доусон.

Насправді, так - здобув успіх не зовсім чесним шляхом. Але головне, що ніхто від цього не постраждав. А Марк Доусон просто йде до своєї мети, використовуючи усі можливі інструменти та шляхи.?

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту