Південний полюс за останні 30 років нагрівається втричі швидше, ніж інші регіони Землі, - вчені

Фото: Unsplash by NOAA
Це може стати причиною танення льодовикових щитів Антарктики.

Нове дослідження команди вчених про Південний полюс показало, що цей регіон Землі за останні 30 років нагрівається втричі швидше за середні світові показники. Це опублікували в журналі Nature Climate Change, пише CNN.

Проаналізувавши дані метеостанції на Південному полюсі, а також кліматичні моделі для вивчення потепління в регіоні, вчені виявили, що в період з 1989 до 2018 року Південний полюс нагрівся приблизно на 1,8°C, тобто зі швидкістю +0,6°C за десятиліття.

Вчені кажуть, що головною причиною потепління було підвищення температури поверхні моря. Раніше вони припускали, що тануть тільки зовнішні райони полюса, а центральна частина залишається ізольованою й не піддається впливу глобального потепління. Зараз же ці припущення розвінчались.

"Це підкреслює, що потепління є глобальним, і воно впливає на ці віддалені місця", - сказав Кайл Клем, один з авторів дослідження з Університету Веллінгтона у Новій Зеландії. 

Закономірність останніх 30-ти років може стати причиною танення льодовикових щитів Антарктики, а також вплинути на морське життя в регіоні й підвищення глобального рівня світового океану.

Дослідники також додали, що природні чинники потепління "діяли в тандемі" з глобальними викидами парникових газів.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту