Пів години за столом з президентом: що лишилося за кадром під час пресмарафону Зеленського

Кореспондент "Йоду" опинився в останній групі журналістів, які ставили питання главі держави. І помітив кілька кумедних моментів, які ви напевно пропустили під час трансляції пресмарафону. Якщо, звісно, взагалі догледіли до кінця. 😊

Йшла чотирнадцята година пресмарафону. Сівши на розі громіздкого столу, навколо якого помістилися ще 12 моїх колег, я подивився на годинник: 23.05. "Уж полночь близится...", а фінішу все немає. Але нічого, заспокоїв я себе - в теплі, затишку, з їжею, водою - і не в таких "бувальцях" опинялися.

Президент повернувся після 10-хвилинної перерви. Тримався бодрячком, хоча було видно - втомився. Вже за традицією, заведеною з ранку, потиснув усім руки. Сів. Поруч з ним поклали розпочатий блістер з таблетками від горла і велику склянку з паруючим чаєм. Усе-таки говорити 14 годин поспіль навіть президенту важко. А Зеленський кілька разів за час пресконференції нагадував журналістам, що він, перш за все, людина.

Посипалися питання. Різні. Раптом людина-президент заговорив якось трохи голосніше, емоційніше - по-іншому. Ніби й не було цих 14-ти годин. Я не пам'ятаю вже питання, що збудило в ньому інтерес. Але, відповідаючи, Зеленський згадав своїх дітей - навів приклад з малюками, які бавляться, вередують, не слухаються, але ми їм багато прощаємо, "тому що це ж наші діти".

До чого ця хвилинка сентиментальності? Мені здається, питання людяності в президенті все ж дуже важливе. Куди більш, ніж "помилки в мові" та інші подібні звинувачення, що борознили простори українського Фейсбуку протягом всього пресмарафону.

Матерiали по темi
Про що говорив Зеленський на пресконференції-марафоні (цитати, відео)

Не забував президент і пожартувати: "Сподобалася ваша фраза: "Назустріч одне одному в односторонньому порядку" - усміхаючись, підколов Володимир Олександрович журналістку з РФ, яка ставила питання про повернення прямих перельотів з України до Росії. Дівчина, мабуть, обмовилася. Але забавно вийшло. Всі за столом тихенько посміялися. 😁

Було весело й коли японський колега порівняв їхній територіальний конфлікт з РФ і наш. Мовляв, як бути?

Ми із сусідом "по парті" тут же зашушукались: "Треба порадити їм десантувати чемних японських чоловічків на Курили". Але президент був дипломатичний і не став цього пропонувати.

Матерiали по темi
Хто придумав проводити пресмарафон та ще й у ресторані: відповідь є

І ось настала та хвилина, заради якої я просидів там більше семи годин. Справа в тому, що я приїхав заздалегідь до запланованого спілкування з президентом, а нам призначили на 18.15. Але питань було так багато, а Зеленський намагався відповідати на них так розгорнуто, що графік конкретно збився. І ось моя черга настала!

- Питання політично-лінгвістичне, з підтекстом, - почав я здалеку. - Під час дебатів на стадіоні ви сказали своєму опонентові, цитую: "Я не ваш опонент, я - ваш ВИРОК". У цьому слові мільйони українців почули не образний посил, а дещо конкретне. Скажіть, вони тоді правильно зрозуміли це слово? Або це все ж була метафора? 😎

А тепер я похвалюся. 😊 Мабуть, це була найдовша пауза президента Зеленського після почутого питання (див. відео нижче). У ці 10 секунд, під час яких президент збирався з думками, я літав на крилах свого професійного марнославства, немов мені присудили Пулітцерівську премію. 😜

Після паузи, якій би позаздрив будь-який актор МХАТу, Володимир Зеленський сказав:

- Думаю, як би вам відповісти. Я знаю відповідь. Але думаю про наслідки моєї відповіді.

- Натяк зрозумів. 😊

- Усі, хто винні, мають відповідати по закону. Я завжди говорю те, що я думаю, і завжди намагаюся це виконати. Це буде моя друга відповідь на ваше питання.

І додав:

- Але політичними переслідуваннями (так, на всяк випадок, бо знаю, що напишуть) я не займаюсь.

Розшифрую, як зрозумів я: "Весна близько!" 😉

Олексій Сисоєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту