Пізно "прокидаються": всі причини низької явки на виборах

Фото: Радіо "Свобода"
У день парламентських виборів затишшя не тільки на виборчих дільницях, але в штабах партій. Поки всі чекають фінішу гонки і перших результатів - причини низької явки назвав керівник штабу партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

- У Києві та інших великих містах люди "прокидаються" пізно. За нашою інформацією, до вечора на ділянках стало більше людей, навіть утворилися черги, - розповів Олександр.

Другою причиною низької явки в штабі називають відпускний сезон: літо багато хто проводить на море або на дачі. Третя - набагато менша кількість "підвезень". Якщо під час президентських виборів на деякі виборчі дільниці людей організовано привозили на автобусах, то тепер подібних порушень, на щастя, набагато менше.

Станом на 17:30, середня явка українців - близько 37 відсотків. Найбільш активні жителі Запорізької області - тут проголосувало 40 відсотків виборців, найнижча, 29 відсотків, - на Закарпатті.

Однак в штабі партії не бачать причин для хвилювання. По-перше, вибори відбудуться - з 1998 року в Україні більше не діє мінімальний поріг явки виборців (50 відсотків). По-друге, наші європейські сусіди ходять на вибори не набагато активніше. Наприклад, 35 відсотків - нормальна явка для Швеції.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту