Плакати необхідно для спілкування з самим собою: наукове дослідження

Photo by Aliyah Jamous on Unsplash
Медики ще раз підтвердили користь сліз, але при цьому образили чоловіків.

Вчені привели нові докази на користь того, що вивільнення емоцій через сльози - дуже важливе для організму. Як повідомляє hightech.plus, цього разу власне дослідження провели австралійські медики. Його особливість в тому, що "вимірювання" користі сліз проходило в режимі реального часу. Підсумок - виражати емоції з фізіологічної точки зору корисніше, ніж їх пригнічувати.

Правда, дослідження вийшло, так би мовити, дискримінаційним за статевою ознакою - в ньому взяли участь близько 200 жінок і жодного чоловіка. Хлопців виключили з причини їхньої "слабкої емоційності".

Учасницям безперервно вимірювали частоту серцевих скорочень і дихання, а також рівень гормону стресу кортизолу у зразках слини. Характер відеороликів був сумним або нейтральним.

Спостереження виявило різну швидкість дихання учасниць. Якщо жінки не плакали при перегляді відео, то у них відзначалася підвищена частота дихання. Серед тих, хто дозволяв собі емоційний викид, показники були нормальними.

Примітно, що за деякий час до прояву емоцій у всіх учасниць було зафіксовано зниження частоти серцевих скорочень, яке потім поверталося до норми. "Ці сигнали організму можуть бути новим доказом того, що вивільнення емоцій через сльози корисне для фізіології людини", - заявили автори.

Вчені підкреслили, що плач - ефективний спосіб спілкування з самим собою. Найчастіше люди не розуміють, коли можливості на межі та пора зробити перерву і відпочити. Сльози можуть бути індикатором цього прикордонного стану, який не варто придушувати - заключили автори.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту