Пластик може стати новою штучною копалиною, - думка науковців

Фото: Pexels
"Пластикова епоха" може стати наступною після бронзового та залізного віку. Як вам такий хід подій?😳

Те, що пластик завдає непоправної шкоди екології на нашій планеті знають вже навіть діти. Але як вам така новина від вчених? Пластик не просто загрожує нашому майбутньому, він може спричинити цілу "пластикову епоху". За останні 70 років його відходи і залишки виросли настільки, що він може перетворитись на нову штучну викопну копалину. Таку думку у своєму звіті повідомили науковці Інституту океанології в Сан-Дієго, пише The Guardian.

На дні океанів, річок та гір накопичуються пластикові шари. Дивлячись на це, науковці кажуть, що після бронзового та залізного періодів, сучасний етап нашої еволюції може називатись "пластикова епоха"

Фото: Pexels

Вчені проаналізували осадові шари земних порід на узбережжях Каліфорнії та, окрім грунтових порід, виявили рештки пластику. Кажуть, що з’являтись він почав 1945 року, але кожні 15 років його кількість збільшувалась вдвічі. Наразі – дві третини становлять пластикові волокна, п’ята частина – це фрагменти пластику, а десята – пластикова плівка.

Один з дослідників Інституту океанографії Дженніфер Брендон прокоментував: "Ми всі зі школи знаємо про кам’яну епоху, бронзовий вік і залізний вік. Наш час буде називатися пластиковим віком. Страшно, що саме цим запам’ятається наше покоління".

Науковці кажуть, що більшість частинок пластику потрапляє в океан через стічні води, які у нас недостатньо фільтруються. Цьому питання радять приділити більше уваги, адже мікропластик не розпадається і не перероблюється, а тільки накопичується у навколишньому середовищі. Додають, що цю проблему не вирішити без участі кожної людини, адже тільки, коли кожен з нас почне контролювати свої пластикові відходи, може змінитись і екологічна ситуація планети в цілому. 

Матерiали по темi
60% світового океану постраждало від впливу людини, - дослідження
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту