Пляжі в небезпеці - через глобальне потепління половина з них може затонути

Фото: Unsplash by Ethan Robertson
А до кінця 21 століття рівень моря взагалі може підвищитися на 65 сантиметрів.

Група вчених з Італії, Іспанії, Португалії та Нідерландів провели нове дослідження про глобальне потепління. Вони з'ясували, що через це до кінця століття може затопити половину піщаних пляжів. Рівень моря може підвищитись на 65 сантиметрів, тому узбережжя підуть під воду, пишуть на сайті дослідження.

"Піщані пляжі - це перша лінія оборони від штормів та повенів, оскільки вони стримують пориви вітру та силу хвиль", − пишуть автори дослідження.

Відомо, що у 20 столітті рівень моря підвищився на 17 сантиметрів. Припущення на 21 століття, як ви вже зрозуміли, - невтішні. 65 см - це утричі більше і це не жарти, адже такі наслідки вплинуть на мільйони людей, які живуть близько до води.

У першу чергу підвищення рівня моря загрожує острівним країнам, країнам з довгою береговою лінією і територіями, розташованими відносно низько (наприклад, Бангладеш та Нідерланди).

Матерiали по темi
До 2100 року практично всі корали на Землі можуть зникнути
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту