Поет Євгенія Більченко: в Україні не вистачає своїх "маяковських"

21 березня відзначається всесвітній день поезії. Поет Майдану Євгенія Більченко пояснила в інтерв'ю "Йоду", чому революція не змогла створити своїх "співаків"

- На роль співаків революції може претендувати тільки Сергій Жадан, але він не є поетом події. Його творчість охоплює епоху пострадянської України, - сказала Більченко в інтерв'ю. - Для того, щоб стати Маяковським, потрібен талант, усвідомлена громадянська позиція і лють - енергія для самореалізації. Стан такий: ти не можеш не писати.

А нове покоління поетів, навпаки: може писати, а може й не писати, - вважає Більченко.

- Щодо нових "співаків", то ці люди нового покоління. Не можна сказати, що вони сильно заполітизовані, хоча якщо буде якийсь політичний тренд - напишуть. Але через два дні з легкістю напишуть і на іншу тему. Це й є постмодерн. Це аморфна плинність, цинізм, іронія по відношенню до всього. Вони можуть писати, а можуть і не писати.

Матерiали по темi
Поет Майдану Євгенія Більченко: "Поети платять за право почитати вірші - 200 гривень за п'ять хвилин"

На думку поетки, будь-яка революція на першому етапі створює агітаційне мистецтво, яке породжує розвиток серйозного арт-напрямку.

- Припустимо, революція 1917 року. Спочатку агітація, далі - весь радянський авангард, включаючи літературну школу Хвильового і Маяковського. Якщо взяти Сорбонну 1968 року (протести призвели до відставки Шарля де Голля, - авт.) - це зрушення у філософії, це нові ліві. В Україні нової течії не з'явилося, - відзначила Більченко.  

На її думку, Майдан не зміг здійснив переворот у мистецтві, бо не вдалося достатнім чином лібералізувати арт-простір.

- Майдан окрім демократичної ідеї, мав ще й націоналістичну складову. Це й стало його маркером. Сектор національного почав зростати, поступово витіснив лібералізм, - сказала вона. - У нас же дуже рано стали ходити якісь заполітизовані люди й розповідати художникам як творити, кого зображувати. Виставку Давида Чичкана (комуніст-анархіст, проводив виставку на тему "Втрачені можливості") розгромили ще в 2017 році.

Нещодавно в Києві була зламана виставка "Квантовий стрибок Шевченко" Олександра Грехова, присвячена 205 річниці народження Тараса Шевченка. У інтерв'ю "Йоду" художник сказав, що не шкодує про те, що трапилося і зараз розробляються механізми захисту художників.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту