Поганий характер зіпсує кар'єру навіть красуні: експерт "Топ-моделі по-українськи" про те, як стати зіркою подіуму

Чому в модельному бізнесі не щастить тим, хто шукає чоловіка; чи затребувана нині класична краса та чи замінять на подіумі живих людей кібер-моделями - про це ми поговорили з дизайнером Володимиром Демчинським, новим експертом проєкту "Топ-модель по-українськи" на Новому каналі, який допоміг нам скласти інструкцію для моделей-початківців.

"Victoria's secret" - це як конкурс краси"

- Володимире, в 90-ті в моді були такі дівчата, як Клаудіа Шиффер і Сінді Кроуфорд, у нульові - ельфійський типаж, як у Водянової. А які типажі в моді тепер?

 - Зараз простежується тенденція, коли все намішано: починаючи з 60-х і закінчуючи якимись абсолютно новими відкриттями. Хтось ганяється за чимось чужорідним, комусь до душі пін-ап краса а-ля Мерілін Монро, комусь подобаються 90-ті - Клаудіа Шиффер, Наомі Кемпбелл, у когось у пошані "нульові". І це дуже круто, бо кожен може знайти себе. Немає такого, щоб усіх заточували під якийсь один типаж. Наприклад, коли відкрили Водянову, то все! Всі шукали щось схоже.

 - Але якісь канони все одно залишаються?

- Зараз немає якогось конкретного канону. Раніше вершиною п'єдесталу для 80 відсотків дівчат було стати янголом "Victoria's secret". Це вже певна ніша, яка межує з конкурсом краси. Там вибирають ідеальних за всіма параметрами дівчат.

Щодо  різноманітних брендів: лондонських, паризьких, нью-йоркських, міланських показів мод, - то тут спектр дуже широкий. Ясна річ, що є основа - це зріст, параметри. Хоча зараз багато брендів виходять за ці рамки і вибирають моделей абсолютно різного віку та зросту. Оскільки багато стали казати про толерантність і що люди рівні незалежно від зовнішніх даних, а фешн один з перших бере на озброєння глобальні тренди.

Та найголовніше при виборі моделі - це типаж, який відповідає концепції колекції конкретного бренду.

Пыд час конкурсу

- Тобто це лотерея?

 - Безумовно. Впливають не тільки зовнішні дані й типаж, а й везіння. Для того, щоби досягти великих висот, без цього ніяк. Але все має підкріплюватися великими труднощами, інвестицією в себе.

- І все-таки, кому зараз легше досягти успіху - класичним красуням з довгим натуральним волоссям або сміливим дівчатам з татуюванням?

- Кожен бренд, що поважає себе, намагається знаходити нові обличчя і відкривати якісь нові тренди, щоби певний формат закріплювався за цим брендом і читався. 

Але від класичних канонів ніхто ніколи не відмовляється. І такі моделі найпопулярніші. Це комерційна краса, яка завжди буде актуальна.

Якісь більш нішеві якості важливі не так для заробітку, як для потрапляння в точку певного бренду. На них особливо кар'єру не побудуєш. Класична краса дає більше можливостей для просування далі.

Наразі у модельний бізнес простіше потрапити з вулиці

- Як на модельний бізнес вплинули соцмережі?

- Колосально, бо вони скоротили всі кордони. Людям простіше знаходити одне одного, показувати себе, демонструвати портфоліо: і робочий, і звичайний лайф-стайл. Це дало новий виток індустрії. Можливо, з цим пов'язано те, що зараз намішано так багато типів моделей.

Я для показів одягу свого бренду шукаю людей, грубо кажучи, з вулиці, із соцмереж. Якщо вони підходять за параметрами, як їм ходити - ми пояснимо і покажемо. Якщо людина не зовсім "дерев'яна", їй достатньо зовсім короткого проміжку часу.

 - Напевно має значення кількість передплатників в соцмережах моделі...

- Для мене абсолютно ніякого. Найголовніше - типаж. За нашим брендом закріпився андрогін, неземний образ. Коли ти бачиш людину і розумієш, як вона лягає в концепт - одразу пишеш. І не важливо, скільки у нього підписників. Просто ти вже розумієш, як її одягти, що підкреслити, як це реалізувати в нашому форматі.

Але, звісно, багато брендів користуються популярністю людини: укладають контракти, у них з'являються амбасадори, які стають їхніми представниками. Зрозуміло, якщо на презентації твоєї колекції з'являється відома людина - це зайвий привід для всіх мас-медіа про це написати. Іноді модель буває відомішою за дизайнера.

Модель з оголеними грудьми - це не вульгарно, а нормально

- На прикладі учасників проєкту "Топ-модель по-українськи" можете розповісти, яких помилок найчастіше припускаються люди, які недавно прийшли в цю галузь?

 - Абсолютно різних. Деякі дуже довго розкриваються, довго вчаться. У формату телевізійного реаліті є певні часові рамки, в які людина може не увійти. Цим вона демонструє свою слабкість.

Є люди, які не проявивши себе, чомусь вважають, що вони дуже важливі. Це теж велика помилка. З такими важко працювати в подальшому, тому, звісно, від них відмовляєшся. Вони потім самі не розуміють, чому з ними ніхто не працює, а беруть дівчат, які зовні гірші. Відповіді на всі ці питання і проблеми треба шукати в собі.

Найтиповіші помилки стосуються характеру та поведінки. Чи вміє людина підлаштовуватися? Працювати в найрізноманітніших критичних умовах? Усе інше можна підкреслити, підправити - тут вже справа за стилістами і дизайнерами.

Під час шоу "Топ-модель по-українськи"

- Які екстремальні випробування були в учасниць проекту?

 - Чимало. Іноді я переживав за дівчат, хоча навколо завжди безліч професіоналів, які контролюють безпеку. Всі таємниці розкривати не буду. Можу сказати, що ці випробування пов'язані з нашими первісними страхами - дівчата дефілювали з палаючим реквізитом і повзунами, знімали fashion-відео, підвішеними на стіні багатоповерхівки, гуляли подіумом з якого зтирчали тисячі цвяхів.

Деякі ситуації не торкалися безпосередньо моделінгу, але допомагали зрозуміти, з якою людиною ми маємо справу, як з нею можна далі працювати.

- У вашій практиці були випадки, коли моделям допомогла стресостійкість?

 - У мене ніколи не було конфліктів з моїми моделями. Але були ситуації, коли дівчині потрібно було вийти на подіум з оголеними грудьми. А для неї це було важко, тому доводилося її морально налаштовувати, пояснювати, що це не вульгарно, а нормально.

Якщо я пропоную людині якийсь екстремальний look, завжди намагаюся обговорювати це з нею заздалегідь, щоби потім не було ніяких сюрпризів і конфліктів. Питаю, чи комфортно їй. Слава богу, моделі люблять наші покази та самі стукають до нас, просять, щоб ми розглянули їхню кандидатуру.

Для мене важливо, щоб людина вважала це за честь. Тоді вона буде викладатися і робити свою роботу, а не халтурити.
Під час шоу "Топ-модель по-українськи"

В Україні хлопцям поки що важче

- У кого в модельному бізнесі вище конкуренція - у хлопців або дівчат?

 - У світових топах моделей у перших десятках часто фігурують хлопчики. У всіх світових столицях окремо проходять жіночі та чоловічі тижні моди. Можливо, у нас, в Україні, хлопцям поки що  складніше побудувати кар'єру, оскільки на наших подіумах мало чоловічих брендів. В іншому - всі на рівних і кожен має право спробувати себе всюди.

Випускник першого сезону "Топ-модель по-українськи" Реван Палюх
Випускник першого сезону "Топ-модель по-українськи" Сергій Стоун
Учасниця "Топ-моделі по-українськи" Маша Шевченко

 - На кого варто підписатися, за чим варто стежити людині, яка хоче зробити кар'єру моделі?

 - Я порадив звертати увагу на топові світові бренди: їхній кампейн,лукбука, презентації, шоу. Дивитися, які там типажі, як моделі себе там показують, як позують. Але не втрачайте свою автентичність - не намагайтеся копіювати топ-моделей і переймати їхній спосіб, а виробляйте свій типаж і стиль.

Як показує практика, найщасливіші хлопчики і дівчатка, які від початку цікавляться фешн-історією. А не просто хочуть стати моделлю, бо це допоможе вигідніше вийти заміж або бути яскравішим ловеласом.

- Що потрібно робити людині, яка вирішила стати моделлю?

- Насамперед займатися собою: підтримувати в тонусі себе, своє тіло. Самостійно вчитися позувати перед камерою і робити проходки. Багато хто йде в модельні школи. Звісно, вони дають певну базу, але нічого надприродного там немає.

  - А які особистісні якості важливі?

  - Уміння показувати себе, не бути скутим перед камерою, бути максимально відкритим, десь емоційним.

Дуже важливо, щоб в людині проглядався певний типаж, стиль.

У майбутньому нас чекають кібер-моделі

- А чого нам варто чекати в майбутньому? Як буде розвиватися модельний бізнес?

 - Будуть з'являтися нові типажі. Упевнений, в недалекому майбутньому нас чекають анімаційні та кібер-моделі. Це 100 відсотків.

 Доступ до роботи буде максимально спрощуватися. Межі між містами та країнами стираються завдяки інтернету. З'являться спеціалізовані соцмережі. Хочеш стати моделлю? Ось тобі Фейсбук для моделей. Дизайнером? Щось іще.

 - Що буде відбувається з показами? Вже зараз деякі дизайнери замість них виставляють нову колекцію в Інстаграмі.

- Для когось показ нової колекції - певна композиція, за допомогою якої потрібно це донести до мас і вкласти певну філософію. Тоді він намагається придумати новий концепт, який ще ніколи не зустрічався.

Для когось це просто презентація, щоби продати речі. Наприклад, Каньє Весту досить одягнути свої речі на свою дружину, і більше нічого не треба - він продав колекцію.

У майбутньому для одних потреба в фешн-шоу відпаде, а для інших вийде на рівень театрального мистецтва.

Стисла інструкція для моделі-початківця

  • Самостійно відпрацьовуй пози та ходу.
  • Виробляй власний стиль, не забувай про автентичність.
  • Тримай тіло в тонусі, а характер у шорах.
  • Вчися працювати в критичних умовах.
  • Стеж за розвитком модельного бізнесу.

Фото надані Новим каналом

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту