Погодна аномалія в Україні – метеорологічна зима досі не настала

Photo by Annie Spratt on Unsplash
Загалом середньорічна температура в Києві вже на 2,9°С перевищує кліматичну норму.

Кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського підвели погодні підсумки найтеплішого року у Києві за 139 років. За даними спостережень метеостанції обсерваторії, середньорічна температура минулого року у Києві піднялась до +10,6°С, що на 2,9°С перевищує кліматичну норму. Таким чином рік став рекордно теплим з 1881 року.

Теплішими за норму виявилися всі 12 місяців. Особливо відзначився червень, середня температура якого досягла 23,6 °С  - він став найтеплішим за період спостережень. Також жодного разу не було, щоб у грудні температура повітря в Києві перевищувала +15 °С. Але 2019 року, а саме 18 грудня, вона піднялась до +15,2 °С. Загалом же протягом року температурні рекорди було побито 36 разів, причому найбільше у червні – 11.

Найхолодніше було 9 січня минулого року – -14,4°С, найспекотніше – 13 серпня, коли температура у затінку досягала рівно +35,0°С.

Завдяки аномально теплому грудню, метеорологічна зима до столиці ще не завітала.

Опадів на проспекті Науки, 37 випало 521 мм, що відповідає 80 % кліматичної норми. Однак розподілились вони дуже нерівномірно – понад півтори місячні норми у травні, а осінь у столиці посіла п’яту сходинку серед найсухіших з 1891 року. Недобір опадів спостерігався кожного місяця, починаючи із червня.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту