Фото: life.bodo.ua

Показ мод у київському костьолі Святого Миколая: "Раніше зал з вівтарем в оренду не здавався"

Український дизайнер Альона Сереброва звернулася дом міністерства культури з проханням посприяти проведенню модного показу в Будинку органної та камерної музики, який знаходиться у костьолі Святого Миколая. "Йод" дізнався, що з цього приводу думають люди, які працюють там.

Скандальчик почався з того, що сайт "Обозреватель" поширив офіційні листи та запити про проведення показу мод з 15 по 29 лютого в знаменитому костьолі Святого Миколая, побудованого 120 років тому архітектором Владиславом Городецьким.

Листи адресовані:

- настоятелю релігійної організації "Релігійна Громада Прихід Святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-католицької церкви в Києві" отцю Андрію Раку.

- генеральному директору "Національний будинок органної та камерної музики України" Стахурської Тетяні Миколаївні.

- міністру культури Володимиру Бородянському.

З листів стає відомо, що запит на проведення показу мод Сереброва відправила Бородянському 19 грудня, пояснивши свій оригінальний порив таким чином:

"Презентація колекції українського дизайнера на території Національного будинку органної та камерної музики в Києві стане символом нового осмислення зв'язку між традиційним і сучасним, духовним і тілесним, вічним і тимчасовим, та, без сумніву, приверне увагу молоді до цієї культурної та архітектурної пам'ятки України".

Дизайнер Олена Сереброва пише міністру культури Володимиру Бородянському (Обозреватель).

27 грудня мінкульт передає прохання провести модний показ у другій половині лютого в Будинку органної музики. А 2 січня попросив терміново висловити позицію з цього приводу Отця Андрія (Рака), настоятеля громади Римсько-католицької церкви, яка курирує костьол.

4 січня здійнявся скандал. Ще у день міністерство культури не коментувало ситуацію, пояснюючи, що міністр не на зв'язку. Однак увечері Бородянський відписався у Фейсбуці: концерту не буде?

"Йод" зателефонував до Будинку органної та камерної музики, щоб дізнатися, наскільки взагалі це можливе - показ мод в костьолі. Приймальня не відповідала, а ось в касу додзвонилися. Жінка з інтелігентним голосом розповіла:

- Ви знаєте, я про модний показ вперше чую. Квитків на цей захід ми точно не продаємо. І взагалі дуже сумніваюся, що католицька церква дасть такий дозвіл. Там же вівтар!
Наскільки мені відомо, це приміщення ніколи не здавалося в оренду для мирських заходів. Хоча просять часто. Тут проходять тільки концерти камерної музики та служби по неділях і в католицькі свята.

4 січня здійнявся скандал. Ще у день міністерство культури не коментувало ситуацію, пояснюючи, що міністр не на зв'язку. Однак увечері Бородянський відписався у Фейсбуці: концерту не буде?

Насправді, "оригінальність" українського дизайнера зовсім не оригінальна. Подібні покази відомі світові бренди проводили в Вестмінстерському абатстві в Лондоні, у церкві Сен-Меррі в Парижі, у храмі Святого Варфоломія в Нью-Йорку та ін. І якщо навіть там не обходилося без скандалів, коли моделі в відвертих нарядах ходили поруч з вівтарем. Що вже говорити про Україну.

Показ Gucci у Вестмінстерському абатстві (2017). Фото: Posta-Magazin
Глава Будинку органної музики Стахурська пише отцю Андрію Раку (Обозреватель).
Мінкульт пише Національному будинку органної та камерної музики (Обозреватель)

Церква святого Миколая (костьол) хоч і чинний римо-католицький храм у Києві, але належить не Церкві, а державі.

Костьол ділять між собою Національний будинок органної та камерної музики України як приміщення для концертів, та парафія Святого Миколая Римо-католицькій церкви в Україні.

Розмови про те, щоб передати храм у володіння РКЦ з держвласності, тривають всі роки незалежності і, здається, ніколи не увінчаються успіхом. Оскільки один з аргументів Київської міської адміністрації: в столиці немає іншого приміщення для Національного будинку органної та камерної музики.

Періодично з'являються повідомлення про те, що костьол руйнується і на його ремонт власник - держава - не виділяє кошти. Однак цю інформацію кожен раз спростовують, називаючи її "замовного характеру". Мовляв, таким чином намагаються сформувати думку, що передача будинку багатій Церкві збереже пам'ятник архітектури.

Наприклад, два роки тому Київська міська адміністрація направила 10 мільйонів гривень на капітальний ремонт будівлі. Відремонтували дах і підземні комунікації, але на все інше коштів не вистачило.

Олексій Сисоєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту