Помер моряк з найвідомішого знімку поцілунку у світі

Те, що на легендарному фото 1945-го року з Таймс-Сквер зображений саме Джордж Мендоса, було встановлено лише 7 років тому.

У США помер ветеран Другої світової війни Джордж Мендоса. Він відомий широкому загалу як моряк з найвідомішого в історії фото поцілунку – "Поцілунок на Таймс-Сквер". Фото, на якому Мендоса цілує дівчину, було зроблено 14 серпня 1945 року у Нью-Йорку, на Таймс-Сквер.

Сумну звістку повідомила NBC донька колишнього військового та зазначила:

"Він дуже пишався своєю службою та цим фото".

Мендоса лише кілька днів не дожив до свого 96-річчя, причиною смерті стала серцева недостатність. Останні роки він мешкав у будинку літніх людей.

  • В історію знімок увійшов під офіційною назвою "День Перемоги над Японією на Таймс-сквер", саме так підписав фото журнал Life, де воно вперше було опубліковано. Адже цього дня президент Трумен оголосив про закінчення війни з Японією.
  • Цей же момент, але з іншого ракурсу, зафіксував фотограф ВМФ США Віктор Йоргенсен — его знімок з підписом «Прощальний поцілунок війні» надрукувала газета The New York Times.
  • На знімку зафіксована спонтанна подія, яку зачепив в об'єктив фотограф Альфред Ейзенштадт: невідомий моряк у натовпі, де всі святкували кінець війни, схопив в обійми першу зустрічну медсестру та палко її поцілував.
  • Через загальну метушню на площі фотографи навіть не запитали імена людей, яких сфотографуваи, тому встановлення їхніх особистостей перетворилося на цілу детективну пригоду, адже відразу декілька людей стверджували, що саме вони зображені на фото. У 80-х роках Life почав розшукувати героїв знімка через оголошення на свої сторінках – на нього відгукнулися більше десятка жінок та чоловіків. При чому, звинуватити їх в обмані неможливо – на Таймс-Сквер того дня була купа дівчат, що цілувалися з військовими, а на фото неможливо точно розгледіти обличчя.
  • Лише у 2012 році, за допомогою надсучасної технології розпізнавання облич, було остаточно встановлено, що на знімку – саме Джордж Мендоса. Щоб повністю підтвердити цю версію також було проведено інтерв'ю з ним. На його користь також свідчив шрам на обличчі, а також розмір пальців та пропорції руки.
  • Партнеркою Мендоси таким чином виявилася медсестра зі стоматологічної клініки Гретта Зіммер Фрідман. Вони зовсім не були знайомі, а поцілунок стався випадково на хвилі загальної радості та піднесення.
  • Гретта померла у 2016 році, їй було на той момент 93 роки.
Він носився по всій вулиці, хапав усіх жінок, яких бачив - неважливо, були вони людьми похилого віку, огрядними або стрункими. Я біг перед ним зі своєю «Лейкою», обертаючись і намагаючись зробити знімок, однак жоден з них мені не подобався. І тут, раптово - як спалах - я побачив, що він схопив щось біле. Я повернувся і натиснув на кнопку в той самий момент, коли він поцілував медсестру. Якби вона була одягнена в щось темне, я б ніколи не сфотографував їх. Те ж саме - якщо б на ньому була світла форма, знімка б не було.
Фотограф Альфред Ейзенштадт про історію створення легендарного фото "Поцілунок на Таймс-Сквер"
Фото: Kissing the War Goodbye/wikipedia.org
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту