Попередження про екологічну катастрофу підписали 11 тисяч вчених

Фото: Unsplash by Li-An Lim
Спеціалісти-екологи з 153 країн світу створили колективну доповідь про критичний стан планети.

Міжнародна команда вчених написали колективну доповідь щодо стану екології нашої планеті. Роботу назвали World Scientists ‘Warning of a Climate Emergency ("Попередження вчених з усього світу про надзвичайний кліматичний стан"), пише bit.ua, посилаючись на статтю в науковому журналі BioScience. Підписали цю роботу 11 258 вчених зі 153 країн світу.

Основна думка спеціалістів: "Землі загрожує екологічна криза, і, якщо не вжити негайних заходів на глобальному рівні, людству не уникнути "невимовних страждань".

Доповідь написали на основі спостережень за людською діяльністю і її впливом на клімат протягом останніх 40 років. Зокрема аналізували кількість викидів вуглекислого газу, зростання чисельності населення, споживання енергії та темпи вирубки лісів. До того ж розглядали точні цифри: зміни температури поверхні Землі, зміни кислотності води в океані та танення льодовиків.

Фото: Unsplash by Franck V.

"Незважаючи на 40 років масштабних глобальних перемовин, ми продовжуємо поводитися, ніби нічого не сталося, і не можемо впоратися з кризою", - заявив професор екології в Університеті штату Орегон Вільям Ріппл.

Після підписання країнами Паризької кліматичної угоди, її всерівно не виконують. Наприклад, лише 35 країн вживають заходів, які скорочують кількість викиду в атмосферу СО2.

"Цю умову потрібно виконувати, щоб уникнути глобального потепління", - кажуть вчені. Це, до речі, підтверджується теперішніми подіями, точніше температурою повітря на вулиці. Жовтень 2019 визнали найтеплішим з початку метеорологічних спостережень.

А ще, щоб вийти з критичної ситуації вчені радять людству перестати вирубувати ліси, скоротити споживання м'яса та зупинити видобуток викопного палива.

"Кліматична криза тісно пов’язана з надмірним рівнем споживання. Основну відповідальність за історичне зростання викидів несуть найбагатші країни світу. Вони мають найбільший рівень викидів парникових газів на душу населення", - каже співавтор доповіді Томас Ньюсом із Сіднейського університету.

Автори доповіді також зауважують, що Китай, Індія, США та Росія - країни, на які припадає понад половину світового обсягу викидів. З них на план зменшення викидів парникових газів погодились, поки що, тільки Китай та Індія. Росія не надала плану регулювання, а США взагалі захотіли вийти з Паризької угоди.

Але не все так плачебно, є і ноти оптимізму у доповіді екологів.

"Ми натхненні, що нещодавно почався цілий сплеск занепокоєння. Політики роблять заяви про надзвичайну ситуацію у сфері змін клімату. Школярі страйкують. У судах ведуться розгляди справ про екоцид. Рухи громадян вимагають змін і влада багатьох країн, штатів і міст реагує на них", - кажуть вчені.

Матерiали по темi
5 загроз, через які людству настане гаплик швидше, ніж через глобальне потепління
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту