Потоп у Венеції: 2 людини загинули, площа Святого Марка пішла під воду (фото, відео)

Фото: twitter.com/_Carabinieri_
Мер міста просить мешканців не виходити з дому і благає про допомогу державу.

Рівень припливу у Венеції досяг страхітливих 187 сантиметрів. Це другий рекордний показник за всю історію існування італійського міста на воді. Вищим він був тільки у 1966-му році, коли вода піднялася до 194 см, повідомляє italia-ru.com.

Мер Венеції Луїджі Бруньяро заявив: "Це катастрофа. Ми просимо про допомогу державу. Місто буквально стоїть на колінах".

Він також звернувся до жителів міста з проханням, по можливості, не виходити зараз з будинків.

Cвітлини з Твіттера мера Венеції і поліції.

Ситуація дуже небезпечна - дві людини вже загинули.

Як повідомляє corriere.it, практично весь історичний центр міста пішов під воду, в тому числі головна площа - Святого Марка. Крім того, Венеція несе серйозні руйнування і збитки: зірвані з причалів гондоли і човни, знищені три вапоретто - маршрутні теплоходи, єдиний тутешній громадський транспорт, зруйновані пірси, близько 60 катерів серйозно пошкоджені. 

Світлини з Твіттера мера Венеції.

Ситуація ускладнюється тим, що в місті - сильний вітер - до 100 км/год, буря розкидає і розносить пошкоджені об'єкти та їхні уламки.

Вода не пощадила й інтер'єр базиліки Святого Марка. Також відомо, що постраждав оперний театр Ла Феніче.

Багато будинків в центрі міста знеструмлені, також не працює телефонний зв'язок, в Венеції оголошено надзвичайний стан.

Губернатор області Венето Лука Дзайя заявив: "Це апокаліпсис і повне спустошення, я не перебільшую - 70% міста пішло під воду, немислимі, страшні збитки".
Світлини з Твіттера мера Венеції.
Світлини з Твіттера мера Венеції.

Через що сталася повінь?

Історичний центр Венеції, великого порту на Адріатичному морі, розташований на 118 островах Венеціанської лагуни, розділених 150 каналами і протоками, через які перекинуто близько 400 мостів.

При цьому максимальна висота островів не перевищує 2 метри над рівнем моря.

У зв'язку з розташуванням, повені в місті відбуваються з незавидною регулярністю. Це, частіше всього, сезонні підйоми води в дельті річки По, Венеціанській лагуні, а також в сусідніх регіонах північної Адріатики, які викликають затоплення значної частини території.

Основна причина повеней - вітровий нагін води, до якого останнім часом додався антропогенний фактор (руйнування плавнів і активний дренаж заболочених низин).

Частота повеней посилюється у зв'язку з тим, що місто поступово і досить швидко йде під воду - за минуле століття воно занурилося на 23 см.

Італійський Центр припливів повідомив, що нинішня катастрофічна ситуація спровокована зближенням морських течій, викликаних вітрами з північного сходу і південного сходу.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту