Поверніть назад: суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку" - Нацбанк не згоден

Фото: wikimedia.org

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Нацбанку й Кабміну щодо націоналізації "ПриватБанку".

Як повідомляє BBC, НБУ та Мінфін вже готують апеляцію:

"Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції", - сказано у заяві з цього приводу.

Як це було?

Націоналізація "ПриватБанку" відбулася у 2016 році, 18 грудня на спеціальному засіданні Уряд України (беручи до уваги також результати засідання Ради національної безпеки і оборони) прийняврішення про перехід 100% акцій банку у власність Держави в особі Міністерства фінансів.

На прес-конференці з цього приводу було заявлено, що основною проблемою банку стала невиважена кредитна політика, зокрема перевищення частки кредитування пов'язаних осіб. Це викликало брак капіталу в 148 мільярдів гривень, з яких банк накопичив лише 32 млрд, решту акціонери не стали вливати. Через те після націоналізації держава з бюджету повинна буде влити в установу від 116 до 148 мільярдів гривень.

Колишні власники “ПриватБанку” Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, а також пов'язана з ними компанія, подали до Господарського суду Києва позов проти Уряду з метою визнати незаконною націоналізацію банку.

Чого чекати далі?

Раніше Ігор Коломойський в інтерв'ю "Українській правді" заявив, що не має наміру повертати собі націоналізований банк, але хоче повернути капітал у 2 мільярди доларів.

"Мені не потрібен "ПриватБанк". Але там лежало два мільярди доларів капіталу. Нехай повернуть, і немає питань", - заявив Ігор Коломойський.

У Нацбанку кажуть, що ініціюватимуть звернення до РНБО та уряду "з приводу подібних судових практик, що наносять шкоду міжнародному іміджу України".

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту