Позачергове засідання Ради: звільнено міністрів охорони здоров'я та фінансів, ухвалено антикризовий закон

Ілля Ємець більше не міністр охорони здоров'я. Фото: facebook.com/moz.ukr
Водночас депутати провалили голосування за нових очільників міністерств.

Верховна рада звільнила Ігоря Уманського з посади міністра фінансів і Іллю Ємця з посади міністра охорони здоров'я. Звільнення Уманського підтримали 249 народних депутатів, звільнення Ємця – 271 нардеп. При цьому депутати провалили обидва голосування за призначення нових міністрів – і за кандидатуру Сергія Марченка на міністра фінансів, і за Максима Степанова на посаду голови МОЗ, повідомляє "Українська правда".

Також 312 голосами "за" ухвалено законопроєкт № 3275 про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019).

Серед заходів, які передбачаються, важливі кроки для медичної галузі: зокрема, для безперебійних поставок необхідних медикаментів пропонують звільнити від ПДВ обіг профільних ліків та медзасобів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом. А для виробників дезінфекторів пропонують тимчасово прибрати обов’язок реєстрації продукції в МОЗ, аби всі бажаючі швидко могли почати їх виробництво.

Для громадян пропонується додати карантин до підстав для отримання допомоги по частковому безробіттю. Також пропонують тимчасово звільнити від штрафів та пені взяті до 2017 року споживчі кредити, а також заборонити банкам підвищувати відсоткові ставки по всім кредитним договорам.

Також планують забезпечити автоматичне продовження соціальних виплат на період карантину – в цей час не треба буде йти в спеціалізовані органи чи проходити комісії для подовження терміну виплат.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту