Приховані таланти: науковці навчили щурів гратись в хованки

Фото: Unsplash by freestocks.org
Спочатку вони робили це заради винагороди, а потім – заради розваги.

Кажуть, що ролики в YouTube дуже впливають на підлітків. Виявляється, не тільки на них, а і на дорослих вчених. Ось вам приклад – нейровчений з Гумбольдтського університету Берліна Міхаель Брехт, передивившись відео, де господарі граються зі своїми пацюками, вирішив навчити останніх грати в хованки. І, не повірите, - йому це вдалось, пише The Atlantic. Разом з ним, до речі, працювала над "дресируванням2 лабораторних пацюків його студентка Анніка Рейнхольд.

В експерименті взяли участь 6 дорослих щурів. Їх спочатку навчили орієнтуватись в кімнаті, де перешкодами для них були коробки та перегородки. За ними і можна було сховатись. Щоб задобрити пацюків, їх погладжували чи лоскотали. За таким принципом щурів навчили ховатись.🐭

Через місяць помічниця вченого посадила гризунів у відкриту коробку, а сама пішла в іншу частину кімнати. Коли пацюки її знаходили, вона їх гладила і лоскотала. До речі, цікавий трюк – винагорода не ласощами, а пестощами.🧀

Експеримент закінчився тим, що 5 пацюків навчились ховатись, а всі 6 – шукати. Уявіть, навіть ці сумнівно симпатичні маленькі створіння "в’їхали" у правила гри. Більше того, вони грали за стратегією – кожен наступний раз свої пошуки Рейнхольд вони починали з того місця, де вона ховалась попереднього разу. А коли була їхня черга ховатись, то пацюки обирали темні, а не прозорі коробки, та старались не видавати жодних звуків.

Висновком вчених було те, що пацюки грались вже не заради винагороди, а просто так, заради розваги.😊

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту