Про що може розповісти залежність людини від смартфона: дослідження вчених

Американські вчені детально дослідили номофобію - цим терміном в сучасному світі позначають страх залишитися без смартфона. Дослідження присвячене вивченню своєрідного почуття паніки, коли людина на якийсь час залишається без свого смартфона або виходить з дому без нього, пише Naked Science.

У своїй статті вчені розповідають, що за допомогою смартфона люди ніби розширюють своє "я" за допомогою залучення до світової цифрової спільноти. Таким чином, як і у випадку з іншими залежностями, гаджет замінює частину власного "я" людини, тому виникає страх залишитися без цієї "частини" особистості або навіть частини тіла. Тобто мозок може реагувати на відсутність смартфона приблизно так само, як він реагував би на ампутовану кінцівку. Є навіть випадки "фантомних болів": коли люди відчувають, що поблизу вібрує їхній смартфон, але ніякої вібрації, насправді, немає.

В експерименті брали участь 495 осіб, які постійно користуються смартфонами. Фахівці виявили: що більше схильні учасники до нав'язливості різного роду, соматичних захворювань, сенситивності, депресії, тривоги, фобій, ворожості, параноїдальних ідей, то сильніше вони боялися залишитися без смартфона.

Крім цього, з'ясувалося, що люди, які відчувають напругу, розглядають свій гаджет як засіб для управління стресом. Таким чином дослідники роблять висновок, що схильність до номофобії можна пояснити загальним почуттям неповноцінності у людини.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту