Фото: William Iven / Unsplash

Про які хвороби каже ваша сторінка у Facebook: застереження від вчених

За дописами у соцмережі можна передбачити як мінімум 21 захворювання.

За Facebook-сторінкою можна визначити, наскільки людина здорова.

Вчені з США впевнені, що дописи у соцмережі демонструють не тільки психологічний, а й фізичний стан користувача.

Наприклад, по тону і змісту інформації на сторінці можна визначити, чи страждає людина на психози, чи має проблеми зі шкірою або навіть передбачити вагітність.

У ході дослідження, яке передає The Independent, вчені зіставили електронні медичні записи історій хвороби 999 пацієнтів з їх записами у соціальних мережах. Експерти звертали увагу на ті пости, в яких понад 500 слів. Це дало їм можливість визначити манеру мови, яка демонструє особливості поведінки й внутрішнього стану людей.

Таким чином, вчені змогли визначити 21 хворобливий стан. І це тільки початок.

Наприклад, за кількістю і контекстом вживання слів "п'яний" або "алкоголь" можна стверджувати про наявність у людини проблем з випивкою. Ті користувачі, які часто вживають слова "Бог" або "молитися", більше страждають на діабет ніж ті, які пишуть їх нечасто.

Звичайно, вчені підкреслюють, що поки рано говорити про 100-відсоткову точність "пророцтв" від Facebook-дописів. Не завжди ключові слова, які виділяють експерти, відповідають їх припущенням про захворювання.

Але з часом подібна аналітика постів у соціальних мережах допоможе запобігати багатьом фізичним і психологічним негараздам. Не дарма існує окрема галузь науки про мову - психолінгвістика, - яка теж пояснює поведінкові й соціальні умови, які відбиваються у мові людини.

Ось воно - майбутнє медицини.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту