Продукти стають менш поживними та дорожчають: кліматичний звіт ООН

Фото: Unsplash by Henry Be
Вчені лякають населення Землі недоїданням через аномальну спеку.

Кліматична криза може наробити неабиякої біди. Аномальна спека, непередбачувані зливи з градом, сильні вітри та сніг там, де його ніколи не було, – все це б`є по сільськогосподарських культурах та продуктах харчування. Як наслідок, клімат змінить якість того, що ми їмо і значно змінить його кількість, кажуть автори глобального кліматичного звіту ООН, яких цитує CNN.

Фото: Pexels

До створення кліматичного звіту долучились багато науковців та експертів з різних областей науки та країн. Вони проаналізували поточну ситуацію на Землі та передбачили, як вона вплине на наше майбутнє. У висновку вони назвали основні зміни, що несуть за собою теперішні кліматичні зрушення:

  • Кількість харчових продуктів значно зменшиться, а, отже, може з`явитись таке явище, як недоїдання. Це спричинить погане самопочуття, втрату концентрації, ризик виникнення хронічних захворювань та смерті.
  • Травневе дослідження, у якому розглянули 10 кращих світових культур (ячмінь, маніок, кукурудзу, олійну пальму, ріпак, рис, сорго, сою, цукрову тростину та пшеницю) виявило, що щороку спостерігається зменшення харчової цінності цих культур - приблизно на 35 трлн калорій.
  • Кліматична криза впливає на різні регіони по-різному. Найнегативніший вплив на виробництво харчової продукції у Європі, Південній Африці, Південній Азії та Австралії. Країни з високим рівнем доходу, ймовірно, зможуть викарабкатись, але райони Африки, частина Азії та Індії будуть вразливішими.
  • Підвищення рівня СО2 в повітрі негативно вплинуло на харчову цінність деяких культур, а кліматична криза знизила врожайність. Через це може з`явитись дефіцит продуктів, а з ним - підвищення цін на їжу.
  • Ситуація також вплинула на розвиток квітів. Тому запилювачі - метелики та бджоли - під ризиком зникнення. Оскільки бджоли відіграють важливу роль у багатьох харчових ланцюгах, їхнє зникнення – ще один удар по багатьох культурах, кажуть вчені.

Дослідники переконані, що кліматичну кризу можна хоч трішки побороти чи обійти лише за допомогою влади. Адже саме вона може виділити кошти на спеціальні добрива, обладнання та проведення процесів з порятунку сільськогосподарських культур та інших продуктів харчування, поки ще не пізно.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
jennipher
Сумні новини. І це тільки початок. Останній абзац дуже правильный, скільки б не було свідомих людей, але такі наслідки кліматичної зміни мають долатися комплексно, за допомогою регулювання держави і ініціатив громадянського суспільства. Що особливо важливо за капіталізму, який буде тормозити, аби зберегти статус кво якнайдовше.
10 серп 2019 р., 16:46
BorisZeluk
Що тут коментувати? Адже вже давно є рецепт виходу з ситуації - недоїдання!!! В Африці, по всій території, серед племен Африки, був поширений канібалізм. Це стримувало демографічну ситуацію в регіоні і як рішення недоїдання. Дозвольте зараз канібалізм, і через пів року, або рік на землі залишиться "ЗОЛОТИЙ МІЛЬЯРД"!!!! І ніякого недоїдання, а також екологія на планеті стане позитивною.!!!!!
9 серп 2019 р., 14:01
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту