Продюсер Михайло Ясинський: "Топові артисти не йдуть на Євробачення - не хочуть слухати некоректні жарти ведучого"

Сергій Притула і TAYANNA на минулорічному нацвідборі. Фото: facebook
Відомий музичний менеджер, чия підопічна TAYANNA поступилася своїм місцем в нацвідборі MARUV, розповів, що відбувається за лаштунками конкурсу.

Після семи годин переговорів з Національною телерадіокомпанією (НСТУ), співачка MARUV відмовилася брати участь у конкурсі Євробачення. Причини та юридичні наслідки цього рішення для обох сторін можна прочитати у цій статті

Парадокс, але від початку MARUV взагалі не входила до числа учасників відбору. І в останню мить зайняла місце співачки TAYANNА, яка зняла свою кандидатуру проти ночі перед жеребкуванням. Як зізнається її продюсер Михайло Ясинський, зараз вони раді, що артистка не стала наражати себе на стрес, який пережили учасники. 

“Слава богу, що TAYANNА відмовилась”

Фото: www.mikeyasinsky.com

- TAYANNА через скандальну, немузичну атмосферу навколо відбору, відмовилась брати участь ще торік. Ми двічі посідали друге місце, програючи, як нам здається, не зовсім об’єктивно.

Ми, як менеджери, намагались її переконати і вирішили спробувати удачі цього року. Але останньої миті зрозуміли: артист, який не горить, брати участі в цьому не може. І судячи з усього, як все склалося, це було правильним рішенням!

Бажаю, щоб ніхто з артистів, які брали в цьому участь, не загаснув остаточно. Ви не уявляєте, яке це напруження і стрес! Навіть для тих, хто просто стоїть поруч на сцені чи за лаштунками. Артисти – люди з підвищеним почуттям емпатії і дуже глибоко все переживають, дуже тривожні. І це впливає на їхню роботу, на творчість. Весь цей процес потребує доволі ретельного переосмислення і переформатування.  

-  MARUV опублікувала у соцмережах деякі умови, висунуті Національним суспільним телебаченням України (НСТУ). Зокрема, штраф - два мільйони за будь-яку імпровізацію на сцені та обов’язок виконувати будь-які їх вказівки. Торік пункти контракту були такими ж?

 - Думаю, що ці умови жодним чином не пов’язані з усіма попередніми правилами. Як я розумію, раніше не було подібних умов, точніше тих, які можна назвати принциповими.

- Тобто є пункти, вписані в контракт спеціально під нинішню переможницю?

- Не стільки під неї, скільки під ситуацію, яка склалась. І не з метою вплинути на неї, а щоб відрегулювати це складне і болісне питання. 

"Ситуація з MARUV вилізла тому, що вибори на носі"

- На чиєму ви боці в цій ситуації – політиків чи співачки та глядачів, які за неї голосували?

- Я на боці здорового глузду, який каже про те, що уже третій рік поспіль подібний підхід до проведення конкурсу потребує дуже серйозного корегування з боку НСТУ і безпосередніх відповідальних за шоу нацвідбору. Усе, що відбувається, це не причина, а наслідок накопичення проблем, які пов’язані з організацією відбору. Це стосується не лише всіх цих тонких моментів, а й організації нацвідбору, проведення, суддівства і ведення.

Ви звернули увагу, що професійних артистів на конкурсі стає дедалі менше? Це ж дивно, коли, перебиваючи одне одного, члени журі кажуть: “Ця пісня не для  “Євробачення”. Або ти недостатньо досвідчений для такого конкурсу… Яким же чином тоді ця пісня туди потрапляє? Чому немає топових артистів? Мабуть, їм не цікаво брати участь, бо вони не хочуть стояти на сцені, як школяр на іспиті і вислуховувати не завжди коректні жарти ведучого. Не хоче артист, який багато і щодня працює, слухати коментарі від журі, які як мінімум рівні йому як професіонали і як успішні артисти. Я вже не кажу про політичний контекст… Усе це потребує серйозного опрацювання.

Ситуація з MARUV – це наслідок цілого набору проблем. Просто вона вилізла так неприглядно ще й тому, що у суспільстві напружено – попереду вибори та інфопростір доволі токсичний. Тема політики досить болюча. До того ж, роздута на сцені цього ж відбору. Це треба передбачати ще на етапі підготовки до  конкурсу. І якщо немає якихось законів, мають бути правила, рекомендації, інструкції, консультації. Усе треба обговорювати.

MARUV зараз думає, чи хоче вона на Євробачення на умовах, що їй запропонували. Фото: Facebook

Україні краще на певний час відмовитися від “Євробачення”

- Тобто наступного року умови участі мають бути переглянуті, щоб ситуація з MARUV не повторилась?

- Так, ідеться про цілий набір проблем, а не про цей скандал. Або, як уже прозвучала ідея, треба відмовитися від участі України в цьому конкурсі на визначений термін. Доки не будуть впорядковані питання, пов’язані з участю у відборі.

- Вам не дивно, що у відборі перемогла учасниця, яка від початку навіть не входила в число претендентів? Може, ще якісь сильні конкурсанти опинилися за бортом?

- Можливо, організатори переконані, що вона найсильніша серед інших.

- Але її могло навіть не бути цього року на конкурсі!

- Тут чимало запитань. Але це вже робота журналістів. Мені досить того, що наша артистка вчасно зняла свою кандидатуру і не стала наражати себе на такий неймовірний стрес.

MELOVIN: “Жодні штрафи у нашому договорі прописані не були”

Фото: Facebook

Тим часом, ситуацію навколо нинішнього нацвідбору прокоментував представник України на "Євробаченні-2018" MELOVIN. Він підтвердив, що, імовірніше, цього року під конкурс писався зовсім інший контракт.

"Так, у нас теж був договір з НСТУ. Але пункти в ньому у нас з MARUV відрізняються. Нас не зобов'язували бути присутніми на будь-яких (!) заходах, які організовує компанія (нам просто пропонували взяти участь, і ми цілком собі могли відмовитися). Жодні штрафи у нас в договорі прописані не були. Більш того, ні на підготовчому етапі, в Португалії нам не вказували (!), яким має бути номер, які елементи в нього не можна додавати, куди нам не можна ходити та що треба говорити ", - йдеться в офіційній заяві команди артиста.

Це не відміняє того, що артисту теж довелося пройти через перелік обов'язкових юридичних процедур. Усі ці правила діють стосовно представника кожної країни, яка бере участь у "Євробаченні".

А от перемозі MARUV MELOVIN радий, а тому й сподівається: всі проблемні питання швидко вирішаться, і команди порозуміються.

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту