Прозаїчність дня: батьки мають бути дитині цікавішими за телефон

15 травня - Міжнародний день родин.

- Андрюшо, ти добре погуляв, смачно поїв, пограв на комп'ютері, а тепер візьми книжку та почитай!

- Не хочу я читати, дідусю!
- Чому?
- Не люблю я труднощів!

(з моїх "педвихідних" з онуком)

Два дня з ранку до пізнього вечора "журив" Український фестиваль аматорських театрів. Близько 100 творчих колективів з усієї країни на сценах провідних столичних театрів показували себе. І, звісно, серед них чимало дитячих театрів і студій. І діти на сцені будь-якого віку - грають, захоплені...

- Як зайняти дітей чимось корисним не з-під палиці? - питання, яке, впевнений, ставлять собі сьогодні багато татусів і матусь, бабусь і дідусів, а також педагоги - люди, для яких заняття з дітьми - професія. І завдання для всіх дорослих просто й чітко сформулював керівник театру юного глядача "Острів" з міста Миколаїв - Анатолій Нікіфоров. Він сказав усім дорослим: 

Ми сьогодні маємо бути цікавішими за телефон!

Адже це дуже важко! Майже неможливо. Але ми маємо бути цікавішими, якщо хочемо бодай трохи розуміти нове покоління, яке вже давно вибирає не "пепсі"!

Щодо телефону або планшета, я прекрасно розумію, без них теж нікуди. Пам'ятаю свою розмову з дочкою, коли їй було років шістнадцять:

- Тату, я познайомилася з хлопцем, він такий розумний! Такий ерудований!
- Це з ним ти весь час торочиш по телефону?!
- Так, тату! Але це дуже не просто! Щоби бути на рівні, у мене в одній руці трубка, а в інший планшет, на якому відкритий "Ґуґл"!

P.S. Фестиваль аматорських театрів щороку розширюється. Приєднуйтесь! Не важливо, як учасник або як глядач. Бо нехай аматори в майстерності слабші за професіоналів, але одного в них варто повчитися всім - актори на фестивалі щирі та віддаються на всі сто! А це хвилює і зворушує по-справжньому! Наприкінці назву тих, хто запам'ятався мені, хоча бачив я далеко не всіх - адже виступи відбувалися на п'ятьох сценах в різних театрах водночас. Театр "4elоvechki" Харків, молодіжний театр "Silentium" Калуш (Івано-Франківська область), творча платформа "Батуретка" Київ.

Олександр Володарський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Валентина Ратушинская
Блин... А "Трамвайчик" Бердичев
17 трав 2019 р., 00:18
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту