Фото: Unsplash

Психічні розлади скорочують тривалість життя на 15 років, - вчені

Також вчені помітили, що зростає кількість людей, які страждають на захворювання психіки.

За даними експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожна четверта-п'ята людина на планеті має психічний або поведінковий розлад. Про це пише Naked Science.

Завдяки розвитку методології виявлення психічних розладів, вчені також фіксують зростання кількості людей, які страждають на відхилення психіки. Це можуть бути депресії, безсоння або вигорання на роботі.

Але навіть дрібне психічне захворювання здатне завдати шкоди загальному стану людини. Данські психологи визначили, що люди, які страждають на те чи інше відхилення, живуть у середньому на 15 років менше, ніж ті, хто мають здорову психіку.

Вчені проаналізували тривалість життя понад 7 мільйонів жителів Данії в період з 1995 по 2015 рік. Виявилося, що смертність людей з психічними відхиленнями у два рази перевищила смертність здорових данців: 28,7 людини на рік проти 12,95.

Але на кількість смертей впливав і вік, коли людина захворіла на той чи інший розлад. Після досягнення 33 років люди з психічними розладами мали у сім разів вищий ризик смерті, ніж здорові. Але ближче до старості тенденція йшла на спад.

Матерiали по темi
Психічні розлади 21 століття: орторексія, прокрастинація, вигоряння, дисморфофобія
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту