Психоаналіз українських батьків: чому дорослі гризуться через дитячий комікс про ЛГБТ

Ми зібрали найяскравіші тези наших читачів та попросили психолога прокоментувати, чому українці досі агресивно реагують на гомосексуалів у книжках та кіно.

Серія наших матеріалів комікс "Принцеса+принцеса" викликала бурхливе обговорення у соціальних мережах. Весілля двох дівчат у дитячий книжці нікого не залишило байдужим: частина батьків - у захваті, бо про це нарешті заговорили, решта - боїться, що їхні діти підчеплять "вірус ЛГБТ". 

Ми вже наводили аргументи видавців, а також думку автора статті та інших батьків. Але наші читачі продовжують "рубитися" в Фейсбуці, не сприймаючи доводи іншої сторони.

Ми вирішили зібрати найяскравіші тези, які отримали найбільшу кількість відгуків, лайків та різноманітних реакцій від інших користувачів.  Коментарі подаються мовою оригіналу. Пунктуація та орфографія авторів збережена.☝

"У нас і так багато одностатевих сімей"

"У нас і так багато одностатевих сімей - бабуся, мама, внучка. Чи нетрадиційних, де дітей виховує тільки мама, а тато винен 100 тис. грн аліментів. Чи взагалі виховують бабця з дідом, бо батьки на заробітках. Ось такі речі набагато більше шкодять сімейним цінностям, ніж книжка про принцесу і принцесу."

Проти:

Надія Воропаєва:

"Найбільш чесною була би відповідь, хотіли б ви, щоб ваша донька чи внучка вийшла заміж за принцесу?"

Емілі Фогартті:

"Бабуся і мама не сплять в одному ліжку. Не цілуються перед очима дитини (внучки). А статистика одностатевих шлюбів, які всиновлюють дітей не дуже хороша. У підлітковому віці діти отримують достатньо сильну травму, можуть і життя самогубством закінчити. Я вже мовчу що в таких парах діти часто піддаються сексуальному насильству".

За:

Сигізмунд Абстракович:

"Не полінувалися б і статтю почитати заодно "Самогубства серед гомосексуалів описуються в науці ще за часів Магнуса Хіршфельда. Причиною добровільного відходу з життя гомосексуальних людей може стати постійна необхідність приховувати свою сексуальну орієнтацію і вести подвійне життя, страх викриття, що веде до соціального краху, або навіть фізична агресія".

Володимир Семенюк:

"Моя чесна відповідь: так, я б хотів, щоб вона була щаслива з тією людиною, з ким їй буде добре. На той час швидше за все придумають і спосіб одностатевого розмноження, але справа не в цьому. Дитина - це людина, особистість, а не засіб. І поважати треба її права, інтереси і почуття, а не якісь абстрактні "сімейні цінності" такого роду, які ламають людям життя через чиїсь забобони".

Навіщо знати, що можна вийти заміж не за хлопчика?

"Категорично проти. Дітей потрібно змалечку орієнтувати на традиційні сімейні цінності і якого взагалі цей бруд пропагувати? особливо серед дітей. Для чого вчити маленьку дівчинку, що заміж можна вийти не за чоловіка? Не потрібно дітям цього знати, і не дай Боже почути колись таке від своєї дитини".

Проти:

Володимир Семенюк:

"Ну і нехай будуть легалізовані. Хтось цим скористається і буде щасливим, а хтось - ні. Вам шкода, щоб люди любили одне одного?"

Анастасія Колесник:

"Справа ж не у мультиках чи коміксах, це природа - або людина гетеро, або ні. Та й узагалі - як буде підлітком також контролювати що читає, дивиться? Заборонений плід солодкий. В аніме наприклад це доволі популярна тема (можливо дивилися сейлормун у дитинстві? Так от і там були дівчата лесбійки) а дивитися і зі смартфона буде як схоче. Старшій 13 років, не заборониш)".

Герої казок - рольова модель для дитини

"Позитивні герої казок - це завжди рольова модель для дитини. Хочете, щоб ваші діти виросли скаліченими лгбт?"

Проти:

Наталі Фіалка:

"А коли живий тато ніколи не дзвонить дочцы це неї не калічить?"

Микола Корольов: 

"Сучасна наука говорить, що світ не гетеросексуальний на 100%. Природа різноманітна і гетеросексуальність не єдина можлива та правильна. Вам або потрібно зібрати докази того, що гомосексуальність це не природно і пред'явити науці факти. Або замовкнути. А то ви зараз просто ображаєте частину населення на порожньому місці".

За:

Максим Гонтарь:

"Насправді ні, те що Ви стверджуєте про всю сучасну науку - це маніпуляція. Природі притаманна гетеросексуальність. І є відхилення, спричинені генетичними хворобами - це каліцтво… Людина повинна приймати і любити себе такою, якою вона є. Але як бачимо, ця книжка не зупиняється на цьому, вона вчить дитину що неприродні сексуальні бажання, які є результатом цього каліцтва, потрібно втілювати, а значить сприяти ще більшому каліцтву".

Вже задовбали своєю толерантністю!

"Який маразм!!! А чому саме це питання таке болюче, невже це і є те чому мають вчити дітей?! Невже не можна написати книгу про те як подруги рятують тварин? Як діти роблять вчинки задля спасіння онкохворих... Щоб вчити милосердю, благодійності, доброті… а не як впихнути невпихуєме! Ви із своєю толерантністю вже задовбали! Хотять собі вони довбешетись і жити разом, нехай живуть, для чого то виносити на парад і скрізь про те кричати? Мені все рівно на те, хто буде в їх геніталіях, є набагато важливіші речі за це!!!"

Проти:

Марина Коваль:

"У нас хіба дефіцит книг про турботу про тварин?! якщо, Ви вважаєте, що так - хто Вам заважає написати свою?!"

Психолог: "Нетолерантність - наслідок травми минулого"

Чому навіть за часів інтернету у людей часто немає бажання вислухати аргументи опонентів, самим пошукати інформацію про природу ЛГБТ або хоча би просто "клікнути" на статтю з коментарями експертів  - ми попросили прокоментувати психолога Маріанну Новаковську. 

- Щоб виникло бажання розширити кордони, для початку людині потрібно почуватися комфортно у своїх власних. Не боятися бути (чи хоча б здатися) інакшим, не мати у своїй власній сімейній історії страху про "що ж люди скажуть?". 

Наше суспільство колективно травмовано досвідом минулих поколінь. Раніше бути інакшим означало бути засудженим, виселеним, підданим остракізму. І така ж доля могла спіткати тих, хто підтримує всіх "не таких, як більшість". 

Я вважаю, наше суспільство тільки починає шлях до набуття навички критичного мислення - коли будь-який меседж може підпадати під сумнів, коли хочеться дізнатись більше, коли свою інакшу точку зору не страшно озвучити.

Я працюю в школі й бачу, що нинішні діти - це і є покоління, яке буде мислити критично, ставити незручні питання, шукати відповіді й розширювати кордони. А отже, не боятись бути не як усі, не критикувати інакшість. Це покоління з іншим рівнем емоційного інтелекту.  

Фото: facebook.com/marianna.novakovska

- Чому так багато людей досі дуже агресивно налаштовані проти ЛГБТ-спільноти? 

- Частково через цей колективний підсвідомий страх, частково через кількість міфів, які існують навколо гомосексуальності й які давно розвіяно, але ж про це треба знати чи хоча б мати бажання дізнатись. Частково через те, що все незрозуміле лякає людей. А для того, щоб зрозуміти або принаймні спробувати - потрібна певна інтелектуальна й "душевна" робота. 

На це часто не стає сил та бажання. Примітивно це працює так: "І так багато тривог й невизначеності навколо, а тут ще мені пропонують прийняти щось, що я не розумію". І перша реакція - захист від незрозумілого чи напад (що яскраво видно по коментарях до будь-якої статті на ЛГБТ-тематику). 

Зробити хоча б крок: почитати, знайти відповіді, спробувати позбавити самих себе напруження й агресії щодо цієї теми - це потребує певних зусиль. 

- Можливо, соцмережі нам навпаки шкодять: адже коли ти говориш з людиною особисто - хочеш чи ні, але вислухаєш її аргументи, а сторінку в інтернеті можна просто закрити? 

- На мою думку, тут як у будь-якому питанні - є дві сторони. Поки рівень толерантності в нашому суспільстві не дійшов до європейського, в соцмережах ми й надалі будемо бачити агресивні коментарі й аргументи з низьким рівнем низької критичності. 

Тому я обома руками за психосексуальну едукацію, за розвиток емпатії й культури спілкування, за розвиток психологічної освіти, фестивалів, літератури й кіно - про різні відмінності між нами й за те, як при цьому залишатися в гармонії із собою.  

???

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!

Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту