Хороші стосунки - запорука позитивного настрою і нормального самопочуття людей. Маючи проблеми вдома, людина може легко перенести їх у роботу або навчання, що призведе до появи нових труднощів і погіршенню поганого стану.
Тому питання "як зміцнити і зберегти стосунки" – одне з найактуальніших за всіх часів. Психологи стверджують, що єдиної поради для всіх пар, немає. Адже люди різні та до стосунків підходять індивідуально.
Однак загальні поради, які допоможуть знайти розв'язання проблем у стосунках чи дещо їх поліпшать, знайти можна. Головне - знати, де шукати. І наш Як знає, як. І де.?
Ні для кого не є таємницею, що, перебуваючи постійно поруч з однією людиною, мимоволі починаєш скидати на неї всі свої проблеми. Після декількох таких сварок може навіть здатися, що кохання вже немає, і єдиний вихід - розійтися з партнером назавжди.
Але рішення є. Психологиня Анна Крайлюк стверджує, що ключ до міцних стосунків - це ненасильницьке спілкування.
Кожній людині потрібен час, щоб побути наодинці. Це сприяє відновленню сил, обмірковуванню проблем тощо.
Для того, щоб зміцнити стосунки, треба давати більше свободи своєму партнеру. Навіть якщо дві людини перебувають в одному приміщенні, можна розійтися по різних кутах і зайнятися своїми справами.
Для цього спокійним тоном ми повідомляємо коханому/ій, що на цю мить нам не хочеться говорити або разом дивитися фільми.
Декілька годин мовчання або роздільні поїздки (відпочинок) на вихідних допоможуть скучити за розмовам, а це зміцнить стосунки.
Вічні підозри або вимоги швидко руйнують стосунки. Партнер, якого ревнують до друзів, інших хлопців, навіть батьків, відчуває тотальний контроль над своїм життям і не бачить місця, де йому можна себе проявити.
Крім того, ревнощі руйнують важливу складову будь-яких стосунків - довіру. Це найчастіше призводить до швидкого розриву і втрати почуттів у закоханих.
Нікому не сподобається, якщо поруч з нами людина без власної думки. Навіть якщо спочатку нам це подобалося, в якийсь момент виникнуть питання про те, що ж насправді подобається вашому партнеру. За цим слідує інша низка питань: "А якщо не подобається це, чи подобається інше?".
Таким чином під сумнів можна поставити стосунки із самого їхнього початку. А життя з підозрами і самонакручування - це удар уже по власній психіці, а не тільки по стану коханої людини.
"Дівчата люблять вухами", - так заведено говорити в суспільстві. Але, насправді, не тільки дівчата. У книзі психолога Гері Чепмена "П'ять мов любові" йдеться, що існує п'ять способів висловлювати свою любов, один з яких - це слова.
Якщо людині прийнятний саме цей спосіб, їй не потрібні подарунки або поцілунки. Про кохання їй скажуть прості слова.
І це стосується як жінок, так і чоловіків.
Одна з головних помилок пар, які швидко з'їжджаються - це бажання одразу "підлаштувати" партнера під себе.
На жаль, так це не працює. Хороші стосунки - це компроміс і постійна робота над почуттями і їхніми проявами. Якщо все робити правильно, говорити партнеру про те, що вас не влаштовує - з часом у нього самого (або самої) може з'явитися бажання зробити так, щоб партнеру стало добре.
Головне - не боятися говорити і просити коханих про те, що нам хочеться.