Птах року: в Новій Зеландії проходять щорічні вибори пернатого

Фото: Facebook Forest & Bird
Все по-справжньому - з передвиборчими штабами, агітацією та вкиданням голосів.

У Новій Зеландії майже 15 років тому придумали спосіб, як привернути увагу до рідкісних та вимираючих видів пташок. Там почали проводити вибори найкращої птиці року. Таке голосування проходить під керівництвом Королівського товариства з охорони лісу та пташок. Його проводять щорічно, пише The Guardian. Починалось все з того, що у виборах брали участь всього 900 осіб, зараз обирають найкращу пернату майже 48 тисяч людей.

Минулого 2018 року, наприклад, титул "Пташка року" завоював Кереру - "п'яний голуб". Таке креативне ім'я йому дали через його любов до загравших фруктів. Птах їсть їх, а потім падає з дерев. Боротьба тоді була не легка, але все ж, набравши 5833 голоси, він переміг.👑

"Передвиборною кампанією" птахів займаються окремі групи ентузіастів. Система голосування цього року, порівняно з попередніми, - незвична. Є можливість проголосувати не за одного претендента, а вибрати до п'яти видів птахів. 

"Людям було дуже складно вибрати тільки одну птицю, тому ми змінили правила голосування. Також змінилась і стратегія кампаній. Тепер прихильники різних підвидів пінгвінів об'єднуються, щоб отримати більше галочок за пінгвінів загалом", - пояснила представниця Королівського товариства по охороні лісу і птахів Меган Хабшнер. 

Передбачити результати виборів дуже складно, адже за історію голосування одному і тому ж виду птахів не вдавалось перемогти 2 рази підряд. У тогорічного володаря титулу голуба Керера справи зараз кепські. Його немає навіть у ТОП-5 пташок.

Результати виборів оголосять 11 листопада. А проголосувати за найкращого, на вашу думку, пернатого можна проголосувати на сайті виборів. 🕊🦅🐦

Матерiали по темi
Іван Дорн записав трек спільно зі зникомими птахами (відео)
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту