Редактор "Ліги сміху" Андрій Чивурін: "Людина змінила стать. Чому це не привід для жарту?"

Жванецький - класичний стендапер, Ігор Ласточкін у новому сезоні «Ліги сміху» виступить як звичайний гравець. Як канал «1+1» двічі намагався зняти «Лігу» з ефіру і на кого замінять Зеленського у разі перемоги на виборах. Про це ми, напередодні старту нового сезону «Ліги сміху» (в ефірі з 1 березня, по п’ятницях), поговорили з креативним продюсером і редактором шоу Андрієм Чивуріним.

Ми знали: Полякова не мовчатиме

- Андрію, чим новий сезон відрізняється від попередніх?

- Якщо казати про журі, то повернувся Сивохо. Додався Гарик Бірча. Лишилися: Баклан, Кошовий, Ткач, Полякова.

- Ви зможете її витримати ще один сезон? Ходили чутки, що сумніваєтеся ...

- Ніхто ні в чому не сумнівався. Ми самі собі підписуємо смертні вироки, коли беремо будь-якого тренера, бо ми не знаємо, як він себе проявить. Ми знали, що Полякова не мовчатиме. Після першого ж "побачення" стало зрозуміло, що їй начхати як, але обидві її команди мають розірвати одна одну. І вона бачить себе чемпіоном на цих руїнах. З таким запалом вона входила в перший сезон. Але коли їй дали по шапці, точніше по кокошнику, в першій же грі, то запал зменшився.

 - Ласточкіна не буде в журі?

- Розповідаю стосовно Ласточкіна. У нього ж є команда «Дніпро», яка вирішила йти в сезон. 

 - Думаєте, це буде чесно, враховуючи їхній колосальний досвід?

- Є класний неписаний закон «Ліги сміху»: у нас немає жодних законів. Немає правил щодо того, хто має грати в «Лізі». Це може бути будь-хто. Може приїхати Едді Мерфі грати. Чому ми маємо ставити рамки?

 - Коли грає такая сильна команда, то втрачається інтрига...

- Ні, справа у тому, що новачок на будь-якому етапі може "надерти дупу" будь-якій досвідченій команді "Ліги сміху". У "Дніпра", навпаки, велика проблема: вони надто досвідчені. І це може їм нашкодити. Глядач може раптом побачити: так вони старі, вони топчуться по своїх же штампах, а от молоді щоразу дивують. Але "Дніпро" не тільки досвідчена команда, а й розумна.

Щодо молодих: розширилася географія "Ліги". У сезон пройшли команди з Вірменії, Азербайджану, Ізраїлю. Причому команда з Ізраїлю доволі цікава: мати і дочка. Під час репетицій вони реально знищують одна одну на кожному квадратному міліметрі! А як вам, наприклад, команда-мультфільм? Їх немає на сцені, вони існують тільки на екрані у вигляді анімаційних персонажів!

«Ліга сміху» - це полігон для експериментів»

- Тренди  гумору змінюються щороку: від літературного до космічного…

- Це абсолютно нормально, і не означає що там лихоманить когось. Ця тенденція була закладена ще в КВК. Просто в КВК, коли з'явилася нестандартна команда, до неї завжди ставилися ... ну система була так вирощена і настільки сильна була «керівна роль партії», що пропустити таку команду в сезон було практично не реально. Я зараз кажу, наприклад, про команду з П'ятигорська з блискучим Семеном Слєпаковим. Вони до того, як потрапили в ТВ, три роки колесили по різних лігах. У мене часто запитують, у чому різниця між КВК і «Лігою»? Різниця в тому, що в «Лізі» вони б одразу пройшли. «Ліга сміху» - це полігон експериментів. Ми слідуємо тенденціям, які пропонують самі команди. Чого тільки варта команда «Примарний гонщик» з Марком Куцеваловим.

- Але в першому сезоні їх дуже швидко попросили на вихід.

- Тоді Марк був в команді «Цукру не треба». І на мій, суто естетичний  погляд, їх попросили несправедливо. Але ще один принцип «Ліги сміху» - це абсолютне невтручання в рішення журі. Нехай вони краще накосячать, потім пошлють один одного нахрін, або повбивають один одного. Їх з будь-якого приводу будуть знищувати в інтернеті, але це їхня проблема.

Позитив у тому, що сильні команди в результаті таки потраплять до фіналу. Припустімо, Оля Полякова принципово не вставала на «Прозорому гонщику». Але все одно команда пройшла до фіналу, стала чемпіоном - і верещання захвату було чутно в Жмеринці.

- А як пояснити цей захват?

- Це хімія. На мій погляд, є фізика гумору, а є хімія. Фізика - це коли правильно вибудувана гумористична конструкція: класично, від зворотного,  актуально, тощо. І раптом з'являється те, що нема з чим порівняти, - і це смішно! Ти не можеш сформулювати фізику цього успіху - і просто регочеш. Це і є хімія гумору. І такі хіміки в особі Марка Куцевалова - це найвищий пілотаж.

А якщо Зеленський стане президентом

- Але іноді команди заносить. Пам'ятаєйте скандал із Зіанджа (в минулому Борис Апрєль), яка образилася на жарт з приводу її статі? Чому ви пропускаєте такі номери?

- У мене щодо цього проста позиція. Якщо представники цієї сфери обурилися, то у мене питання: а чому до нас не приходять із обуреннями сантехніки, вчителі або анонімні алкоголіки? Чому до нас не приходять люди з карими очима? І взагалі всі, кого можна виділити в окрему групу за якоюсь ознакою. Це ж маячня! Людина вирішила змінити стать - молодець. Чому це не привід для жарту?

- Бо це її особиста справа.

- Тоді й живи в особистому просторі. А якщо ти виходиш на публіку, то будь готовий. Варто нам прийняти табуювання однієї групи, як всі інші через п'ять років надішлють петицію: «і про нас не жартуй!». І всі теми для гумору закриються.

Варто нам прийняти табуювання однієї групи, як всі інші через п'ять років надішлють петицію: «і про нас не жартуй!». І всі теми для гумору закриються.

Навіщо цей шлюз відкривати? Я не розумію. Стендапери жартують на цю тему - і нічого.

- До речі, як ви ставитеся до стендапу?

- Мені подобається. Але мені здається, що сам стендап існує давно. Багато сотень років. Жванецький стендапер? Так, звісно! Просто його так не називали.

Єдине, що мене напружує в цьому русі - це те, що будь-який, хто навчився пов'язувати три слова в якусь думку, каже про себе: «я - стендапер, я пішов виступати».

Ми, до речі, збиралися робити стендап-шоу в рамках «Ліги сміху». Навіть відзняли пілотну версію. Але проект так і не вийшов. От не змогли намацати телевізійний формат. Та й загальний рівень стендаперів був ... не сильний. Тому ми вирішили поки не пиндючитися.

- Дивно, ніби рух розвивається.

- Може, просто не досягло кондиції, щоб упевнено посісти місце в ТВ-обоймі. Стендап - жанр специфічний. Його треба любити. Думаю, що у нас народ ще не так масово закохався в цю движуху. Але все може бути. Хтось придумає зручну форму - і раптом розквітне.

До речі, у нас, коли «Ліга сміху» стартонула на фестивалі, були захмарні рейтинги. Потім перша гра - і бабах - рейтинги падають. Ми такі «а-а-а-а!». Але потім тихою сапою - і пішло-поїхало ... При цьому двічі  канал хотів зняти «Лігу сміху» з ефіру, мали повоювати.

- Проблема в рейтингах?

- Ні. Але нам сказали, що це дорого, ще щось ... Відповісти можна було так: коли «Лігою» захоплена така кількість народу - це, вибачте, вам комсомол на блюдці принесли.

- Так декомунізація ж в країні…

- Умовно комсомол, звісно. Бабусі б відповіли чітко: «Хай краще в «Лігу сміху» грає, ніж у під'їзді зі шприцами». Навіть з цієї точки зору: у людей є мета, вони творчо розвиваються. І це - позитивний розвиток.

- Дехто не тільки творчо розвиваються, а й політично. Уявіть: Зеленський став президентом. Хто буде вести «Лігу»?

- Усі думають над цим питанням. Мене ось засміяли з такою ідеєю: слухайте, а що заважає чинному президенту вести гумористичне шоу?

- Є справи державної важливості: міжнародна політика, війна ... А президент такий: «ой, та годі, мені пора на «Лігу сміху»?

- Тут погоджуся. Коли прозвучало слово «війна», ви мене переконали. Якщо серйозно: хто буде вести замість Зеленського - гадки не маю. Усе по ходу дозрівання проблеми. І сподіваюся, без нас це не вирішать.  Для розуміння: в «Кварталі 95» Зеленський - шеф, а для нас - партнер. «Лігу» ми робимо спільно з «Кварталом» та нашим «Драйв Продакшеном».

- А жартувати про партнера Зеленського будете?

- У сенсі не компліментарно, а жорстко? Дуже хочу сам собі відповісти на це питання. Але жодних жартів  не буває без інформаційного приводу. Буде привід - тоді і побачимо, чого варта «Ліга сміху», як гра-атака.

Я б не проти дочекатися такого моменту, коли б мені подзвонив Вова і сказав: «Ну ви там взагалі охреніли!». А я б йому відповів: «Хто б казав!». І покладу трубку. Хотілося б вірити, що така розмова не відбудеться.

Фото: Майя Максимова
Євгенія Супричова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту