Фото: Fezbot2000 / Unsplash

Регулярні заняття йогою допомагають здолати стрес, - вчені

Східні практики буквально впливають на людський мозок, змінюючи його структуру.

Американські та ірландські вчені з'ясували, яким чином йога допомагає людині відчувати себе краще.

Подібні фізичні навантаження сприяють підняттю настрою, а регулярні заняття навіть здатні зменшити кількість пережитого людиною стресу, передає PsyPost.

Це відбувається завдяки безпосередньому впливу йоги та медитацій на структуру мозку. У тих людей, які займаються східними практиками, праве мигдалеподібне тіло менше в обсязі порівняно до тих, хто йогу не практикує. Вчені припускають, що ці області мозку сприяють формуванню в організмі людей відчуття страху, тривожності або агресії. Крім того, амігдали безпосередньо пов'язують з емоційними рефлексами людини.

Експерти опитали 3700 осіб, які займаються йогою та медитацією. Понад 90% повідомили, що у повсякденному житті переживають високий рівень стресу, але завдяки практикам ефективно його долають.

Також опитані декілька разів проходили МРТ-сканування під час регулярних занять практиками, що дало можливість ученим зробити висновок про фізіологічні зміни в мозку під впливом йоги.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту