Репортаж найкрасивішої дівчини, яка потрапила в некрасиву ситуацію: залишилась вночі у чужому місті

З "Йодом" зв’язалась "Міс Україна-2017" Поліна Ткач і розповіла про пригоду, яка сталась увечері 17 березня. Згадавши, що Поліна вчиться на журфаку, ми запропонували їй написати репортаж. Перші її рядки були такі: "Мене трохи відпустило, але як людину, яка думає не лише про себе, а й про інших - не зовсім. Тому от моя історія про Укрзалізницю та карантин. Відео додається".

Ми сім’єю давно запланували відпочинок у Буковелі - з 13 по 17 березня. Якщо чесно, попри досить напружену атмосферу в країні, в Буковелі ми відпочили спокійно. Там усе працює в доступному та звичайному режимі, нам здавалось, що Буковель зрівняв себе з князівством Монако, там свої правила та закони, вони не зважають на застереження щодо COVID-19.

За час відпочинку ми дізнались, що по містах закривають ТРЦ, заклади та місця масового скупчення людей, а також те, що авіа та залізничні перевезення по країні припиняють 18 березня о 12:00. Дізнались ми про це 16 березня ввечері й були абсолютно спокійні та впевнені, бо ми встигали повернутись до Києва.

Прямо зараз ми вже мали бути вдома і сидіти на карантині, але Укрзалізниця вирішила, що везти людей до Києва їм невигідно!

Саме цю інформацію ми дізнались, прибувши на івано-франківський вокзал о 20:30, 17 березня. Спочатку ми подумали, що це жарт, бо сказав це водій мікроавтобуса, а ми обурено запитали: може, ви хотіли нас до Києва підвезти та підзаробити?!
Вивантажили всі свої валізи, пішли дізнатись, чи буде наш поїзд. 

На зовсім невеличкому вокзалі вже було дуже багато народу і стояв галас. Чому? Бо люди потроху дізнавалися, що додому сьогодні вони не потраплять. На табло світяться всі напрямки і наш 243-ій поїзд також, який мав відправлятися о 21:55, 17 березня, а прибувати в Київ 18 березня о 8:48! 

Довідкове бюро. Поїзд відмінено, але інформації, з яких причин, немає. Мила тітонька постійно кудись телефонує.

Черговий по вокзалу. Чесно та просто відповів, що поїзда не буде, йому про це повідомили у Вайбері о третій годині дня. Написали наступне: поїзд не виганятимуть, бо він івано-франківський і стоїть на цьому вокзалі. А через те, що сполучення закриють о 12:00, 18 березня, повертатись він буде порожнім. Укрзалізниці це начебто невигідно.

На годиннику вже близько 21:00. Доки ми хвилину переговорювались, водії маршруток активізувались і пропонували всім місця до Києва по 1000 грн з людини, їхні транспортні засоби стояли, напевно, з третьої години дня і чекали людей, які в паніці, звісно, віддавали останні гроші, аби потрапити додому. 

А от черговий вокзалу та працівники довідкового бюро навпаки - зникли зі своїх  робочих місць. :)

Тим часом компанія людей, які намагалися розібратися в ситуації, знайшли охоронця вокзалу та почали вимагати у нього місцеперебування або номер начальника вокзалу, кабінету якого ми навіть не знайшли.

Люди в паніці, звісно, не стримували емоцій і давали гучні обіцянки лягти на рейки і не пустити поїзд, що відправляється пізніше 243-го на годину. 

Тоді мені стало шкода охоронця, бо ну хто-хто, а він там точно нічого не вирішує. Але його було притиснуто до стіни натовпом і він не мав змоги втекти, тому намагався хоч якось відбитися словами.

Гарячі лінії. Я встигла обдзвонити всі гарячі лінії Укрзалізниці, які не відповідали, або автовідповідач чітко говорив: "Можете надіслати своє звернення на офіційний сайт Укрзалізниці". І отримати відповідь у 2021 році… Жодна гаряча лінія навіть не відповіла на дзвінок!

Цей хаос вирував годину, а коли до поїзда лишались лічені хвилини, і ми розуміли, що додому не повернемось, почали шукати варіанти транспорту.
Випадково знайшли через друзів водія за більш-менш адекватні гроші (хоча, я так не вважаю). За машину на чотирьох дорослих і одну дитину ми заплатили 7000 грн.

І все ж я вирішила піти і зняти на відео, яку відповідь нам дадуть працівники Укрзалізниці. А там... роздрукований аркуш з постановою зі Львова. З нього вони читають, які поїзди відмінили і з якої причини. 
А причина – поширення коронавірусу! 

Тоді в мене є питання: відміняють сполучення через те, щоб зменшити поширення коронавірусу, але всі ці люди зараз добиратимуться додому в повних маршрутках, ще й вночі! Це який такий карантин?

На табло з’явився наш поїзд, але зі зміненим номером. З нас продовжують робити дурних, бо наступний поїзд, що виїжджає пізніше, встигає, а наш - ні. 

Причина - збитки Укрзалізниці! Іншої не бачу. Але увага, чому тоді Укрзалізниця вони до останнього продавали квитки на поїзд і навіть обмінювали людям завтрашні квитки на нього ж? А потім не відповідали на дзвінки пасажирів? 

Я вела трансляцію в Інстаграмі, а потім ще й пост відповідний опублікувала. Судячи з коментарів, таке відбулося з багатьма людьми в різних містах, і всі вони були вимушені якимось чином добиратись до Києва самі.

Хтось машиною, хтось маршруткою за VIP-ціною, хтось у коридорі інших поїздів, а хтось, можливо, досі залишився на вокзалі.

Закінчилося все тим, що о 22:10 нам довелось знайти готель, щоб виїхати наступного дня. Зараз у нас все прекрасно, попри витрачені немаленькі гроші, ми прямуємо додому.

А от тепер питання: що робити людині, у якої немає коштів ні на маршрутку, ні на машину, ні на готель?!

Дуже цікавий зараз час у нас в Україні – час, коли розкривається, хто є хто: одні купують у лікарні апарати ШВЛ для загального користування, інші продають антисептичні засоби по 850 грн і місця в маршрутці за 1000 грн. Я дуже засмучуюсь, що в наш час люди намагаються наживатись за чийсь рахунок, адже бізнес - це зовсім про інше.

Дуже прикро.  

Поліна Ткач
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту