Ревнощі, особливо в умовах пандемії, зміцнюють дружбу, - вчені

Фото: Unsplash by Helena Lopes
А відсутність друзів збільшує ризик смерті від серцево-судинних захворювань і зараження вірусами.

Нове дослідження американських вчених показало, що почуття ревнощів зміцнює дружбу. Про це йдеться в дослідженні університету Арізони, опублікованому в The Journal of Personality and Social Psychology.

Відчуваючи загрозу дружбі, люди намагаються інвестувати у відносини і піклуватися про друзів більше, ніж вони це робили раніше. Страх бути заміненими іноді призводить до маніпуляцій другом. Таку поведінку можна назвати "охороною друга". Найцікавіше, що це також зустрічається у тварин, наприклад, коней.

При цьому дослідники відзначають, що ревнощі частіше викликають нові потенційні друзі, ніж романтичні партнери.

Особливо цей факт простежується в умовах пандемії та карантину, коли є брак спілкування. До того ж вчені з`ясували, що відсутність друзів збільшує ризик смерті від серцево-судинних захворювань і зараження вірусами.

"Друзі - це не просто розвага. Вони є важливим ресурсом, особливо під час пандемії COVID-19. Друзі підтримують під час конфлікту, допомагають впоратися із самотністю і навіть можуть надати ресурси для життя, якщо ми їх потребуємо", - говорить одна з дослідниць.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту